Wpis z mikrobloga

Jak miałem 19 lat to głosowałem na KNP, czyli projekt Korwina sprzed #konfederacja i dziwiłem się, że starsi ludzie nie rozumieją tych niskich podatków, wolnego rynku i jak to będzie wspaniale wśród paróweczek. Dzisiaj minęło 12 lat i jestem po drugiej stronie. Rozumiem, dlaczego nikt nie wybiera skrajności. Rozumiem, że świat nie jest czarno biały, są ludzie potrzebujący pomocy, wolny rynek musi mieć chociaż podstawowe mechanizmy kontroli, różni ludzie maja różne podstawy innych poglądów i niekoniecznie muszą się mylić. Rozumiem też ciągle aktualnych 20 latków, którzy jeszcze tego nie zauważają - normalne, do tego się dorasta, a to nawet chwalebne, że myślą o wolności. Jedyne czego się obawiam, to że dzisiejsi 20 latkowie nie zauważają i nie rozumieją zagrożenia, że po połączeniu z wszelkiej maści narodowcami, spiskowcami, katolibami i ruskimi onuncami nie wybierają już wolnego rynku, tylko wpychają się pod ruski bat, a to mogłoby się skończyć dla wszystkich tragicznie.

#polityka
  • 128
@Obserwatornia: kiedyś to chociaż korwinowcy dyskutowali z innymi, a dzisiaj to taki obrzucanie, „ty jesteś głupi, kto ci płaci, hehe daj cynk te żebym sobie dorobił hehe”, wszyscy się posądzają o propagandę, a nikt nie wejdzie w najprostsza dyskusje z poszanowaniem drugiej strony, totalne zafiksowanie. Nie tylko po stronie konfederacji, ale to właśnie ci wyborcy uważają się za najbardziej świadomych, a zachowują się dokładnie tak samo jak wyznawcy PiS czy PO.
@adrian1207: ale jakiej dyskusji oczekujesz na orlenowsko-pisowskim portalu (gdzie tresci nieprzychylne PIS moderacja usuwa jak zechce) , gdzie 40% tagu polityka to płatni klakierzy PO (autentyczni, PIS i PO mają na to fundusze i dowodów na istnienie farm trolli jest dużo), 30% to pisowskie trolle. Jedyne na co ten ledwie dzialajacy gówno portal sie nadaje to takie wojenki i przekrzykiwanie bo płatni klakierzy wrzucają tu grażynowate memy które były robione na
@adrian1207: nie wiem czy widzisz co sie dzieje w temacie polityka od 3 tygodni od kiedy konfa dostałą sporo ponad próg w sondażu. Faktycznie, nie przychodzi mi tu do głowy lepsze miejsce ale nie oczekuj ze jakis zwolennik konfy Ci tu odpowie na jakies twoje zapytania co do niej - już każdy sobie odpusćił przez zalew płatnych klakierów.
a nikt nie wejdzie w najprostsza dyskusje z poszanowaniem drugiej strony


@adrian1207: O czym tu dyskutować? Jesteś starszy, rozumiesz że świat nie jest czarno biały ale nie rozumiesz jak działa ordynacja wyborcza i że 50% głosów nie jest do osiągnięcia przez Konfederację w tych wyborach. Jeszcze straszysz Rosją dostającą bęcki od Ukrainy XD No więc trzęsiesz się, boisz sie i wrosłes w po/pis, będac intelektualistą cytującym Wiedźmina - to gdzie tu
@yaah: w ostatnich wyborach 4 lata temu za najmniejsze zło uznałem PSL, Kosiniak Kamysz mówił o powrocie do kompromisów, czyli o nic nie robieniu, a to jedyne czego wymagałem po 4 latach PiSu. A w najbliższych wyborach jeszcze nie zdecydowałem. Nie ma partii, która reprezentowałaby liberalne poglądy.
@Usmiech_Niebios: widzisz, prawdopodobieństwo w tym roku mówi, że Konfa może swoimi 10% zasiąść do stołu rozmów z PiSem, a oni mają jeden punkt zgodności - konserwatyzm społeczny. Więc jeżeli nawet zostanie te 10%, to jest to rzeczywiste zagrożenie dla naszych relacji z UE i dla liberalizmu społecznego, a to jest skierowanie naszej polityki w stronę wschodu.
@adrian1207 szanuje za próbę, mam te same doświadczenia. Tylko trochę frustracja bierze, bo chciałoby się jednak innym to ułatwić, wytłumaczyć ale widzisz sam - no nie da się. Na pewno wszyscy którzy piszą że wyrośli z Korwina kłamią i opłacone trolle.

Chociaż ja ostatnio próbuje rozbijać te paroweczkowe marzenia inaczej - zachęcając by sami poczytali o tym ASE, o którym tak lubią mówić. większość nigdy nie czytała i są przekonani, że to
@aegispolis: no niestety, a zastanawia mnie to oskarżanie, bo widać po moim koncie że jestem aktywny od 13 lat w wielu tematach, mam swoją pracę i nie lobbuję za żadną partią, więc jaka logika prowadzi do tego, żeby uznać mnie za opłacanego trolla? Nie wiem, ale na pewno mało przemyślana.
@Bover:
"od lat byliby co najmniej 2-3 siłą polityczną w Polsce."

Według sondaży, zobaczymy jak będzie w rzeczywistości (mam nadzieję, że tak jak sondaże przedstawiają) już są 3 siłą polityczną XD