Wpis z mikrobloga

Jak miałem 19 lat to głosowałem na KNP, czyli projekt Korwina sprzed #konfederacja i dziwiłem się, że starsi ludzie nie rozumieją tych niskich podatków, wolnego rynku i jak to będzie wspaniale wśród paróweczek. Dzisiaj minęło 12 lat i jestem po drugiej stronie. Rozumiem, dlaczego nikt nie wybiera skrajności. Rozumiem, że świat nie jest czarno biały, są ludzie potrzebujący pomocy, wolny rynek musi mieć chociaż podstawowe mechanizmy kontroli, różni ludzie maja różne podstawy innych poglądów i niekoniecznie muszą się mylić. Rozumiem też ciągle aktualnych 20 latków, którzy jeszcze tego nie zauważają - normalne, do tego się dorasta, a to nawet chwalebne, że myślą o wolności. Jedyne czego się obawiam, to że dzisiejsi 20 latkowie nie zauważają i nie rozumieją zagrożenia, że po połączeniu z wszelkiej maści narodowcami, spiskowcami, katolibami i ruskimi onuncami nie wybierają już wolnego rynku, tylko wpychają się pod ruski bat, a to mogłoby się skończyć dla wszystkich tragicznie.

#polityka
  • 128
@Obserwatornia @ElMurano @ibilon widzę że nie potraficie w to uwierzyć, ale serio etap wyrastania z paruweczkowych teorii o wolnym rynku i niskich podatkach przechodzi bardzo dużo osób, po prostu wraz z wiekiem zauważa się, że otaczający świat jest złożony i nabiera się empatii. Wam również życzę wyrośnięcia z tego.
@Usmiech_Niebios dzięki za lekturę do snu, przeczytałem, bardzo ciekawe, upewniłem się, że nie jestem idiotą. Zweryfikowałem swoje poglądy w życiu, nie podążam ślepo za żadną ideą, nie jestem wyznawcą żadnej instytucji ani organizacji, nie ufam żadnym osobom publicznym, tylko analizuję według swojego poczucia, nie chcę ludziom mówić jak mają żyć, nie używam niepotrzebnie skomplikowanego języka, nie cenię przesadnie wykształcenia, staram się rozumieć podstawy poglądów innych osób.

Teraz Ty spróbuj to przeczytać z
Teraz Ty spróbuj to przeczytać z zastanowieniem się nad sobą.


@adrian1207: przecież ty typie sadzisz same ogólniki XD Ja naprawdę nie wymagałem wiele, miałeś mi rozpisać jak będzie wyglądał plan rozpadu Unii, skończyło się że go nie będzie, ale jako że to polega na PiS to ci się to nie podoba :D
Czy ty serio nie widzisz że nie podajesz żadnych danych? Propaganda świetnie czepia się Polaków? Świetnie, o ile wzrosły
@Usmiech_Niebios: No i nie przeczytałeś. A szkoda, bo nie widzisz, że sam próbujesz swoimi poglądami opartymi na zaufaniu do idei Konfederacji mówić innym jak mają żyć. A Taleb, na którego się powołujesz, z tego co czytam prezentował poglądy liberalne również światopoglądowo. Ale dobra, chyba nie zmuszę Cię do zastanowienia się nad sobą.

Widzisz, polityka i w ogóle wydarzenia społeczne są na tyle nieprzewidywalne i złożone, że nie da się ich oszacować
A szkoda, bo nie widzisz, że sam próbujesz swoimi poglądami opartymi na zaufaniu do idei Konfederacji mówić innym jak mają żyć


@adrian1207: mówię innym jak powinni prezentować swoje poglądy, tak.
1. Horyzont czasowy.
2. Źródła.
3. Analiza możliwych przebiegów sytuacji.
4. Odwołanie do innych analiz.
Tymczasem u ciebie jest to:
1. Zweryfikowałem swoje poglądy w życiu, (...) analizuję według swojego poczucia,
2. Szacunek w dyskusji jest dla mnie ważniejszy od tematu
@adrian1207 pamiętaj że te wyniki w sondażach ma konfa a nie memcen. Ani szurom Brauna ani narodowcom z gwoździem w mózgu nie zależy na niskich podatkach, a na sprawach światopoglądowych. A w tej kwestii również memcen prezentuje dno