Wpis z mikrobloga

Mam do was pytanie, co syn znajomego ma mieć sprawę o wandalizm.
Otóż na naszym osiedlu jakiś czas temu, ktoś zostawił auto na miejscu, dla niepełnosprawnych, jakimś złomem, chyba jakiegoś patusa. Po jakimś czasie, ktoś zdemolował te auto (porysował, wybił szyby itd), została tylko 1 szyba. Po tygodniu dzieciarnia wracała i rzuciła kamieniem w te szybe i ja zbili. I teraz mają problemy, że wybili 1 szybę a aucie, które miało już 5 wybitych.
Jak oceniacie coś takiego? Można zniszczyc zdewastowane auto? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#polska #jp2 #pedofilia #motoryzacja
text - Mam do was pytanie, co syn znajomego ma mieć sprawę o wandalizm. 
Otóż na nasz...

źródło: park

Pobierz
  • 15
@stefan_pmp:
Nie mam, dodam tylko, że koles zostawił tam auto bez uprawnień i SM i policja miała to w dupie. więc ludzie wzieli to w swoje ręce jak umieli.
@PiotrFr:
Ja sie was tylko pytam :)
Z tym spaleniem to troche naciągana analogia, bo zbyt radykalna.
Bardziej na miejscu jest to, czy jeżeli cała fasada jest do malowania, to czy dorysowanie kreski coś zmienia?
@text:

tym spaleniem to troche naciągana analogia, bo zbyt radykalna.

Ale sens ten sam, radykalnie żeby zobrazować.
Widzisz rozwalony samochód i pytasz czy można go bezkarnie rozwalać dalej
Ale sens ten sam, radykalnie żeby zobrazować.

@PiotrFr:
Nie do końca, na remont można wydac 1/10 tego, co będzie trzeba wydac po spaleniu (a być moze w ogóle nie da się wyremotować po spaleniu).
Więc na serio, to nie jest do końca to samo.

jak stał nielegalnie to problem właściciela.

Nie do końca tylko właściciela. Bo zajmował miejsce innych, a żadne organ miasta i państwa nic z tym nie robił.
Nie
Nie do końca tylko właściciela. Bo zajmował miejsce innych, a żadne organ miasta i państwa nic z tym nie robił.

Nie od dziś wiadomo, że jak panstwo jest bierne, to tworza się kolejne problemy.

@text: po pierwsze, nie twoje - nie tykasz, takim co wybijają szyby, to najlepiej, oprócz aresztu i pokrycia kosztów naprawy, jeszcze dorzucić singapurskie metody w postaci 30 batów na gołą dupę.
@text: Jeżeli auto jest uszkodzone to w jaki sposób może być przyzwolenie na dalsze jego niszczenie?
Wybita szyba to wybita szyba, nawet jakby same drzwi luzem stały.
A to prawo określa do jakiego procenta wartości możesz coś zniszczyć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@PiotrFr:
Określa, jak ukradniesz 5 zł kupując kanapkę za 5 zł wartą 10, to grozi ci 8 lat.
https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/mielec-17-latek-oszukal-sklep-przy-zakupie-kanapki-na-5-zl-grozi-mu-8-lat-wiezienia
Jak PIS #!$%@? miliardy, to nic się nie dzieje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
https://wiesci24.pl/2018/11/08/lista-100-afer-pis-solidarnej-polski-oraz-polski-razem-oto-obraz-dwoch-rzadow/
A jak prosisz SM i policję, by coś zrobiła, to nic nie może, chyba że