Wpis z mikrobloga

@Rules: wydaje się, że mają trochę racji. Zachował się jak kretyn i myślę, że należy mu się jakaś solidna reprymenda. Przecież komisja UCI go nie wywali całkowicie (bo to by była przesada), dostanie 2-5k euro kary, pogrożą palcem i wszyscy się rozejdą.
Miał pecha, wpadł w bajoro na poboczu, ale przez swoje pierwotne nieodpowiedzialne zachowanie (takie wyprzedzanie jest też zabronione) położył sporo peletonu, kilku zawodników doznało uszczerbku na zdrowi (jakiś złamany
@Jnjjj: ale to jest zupełnie inna geneza, tam było chyba liźnięcie koła i poleciało - takie rzeczy się zdarzają. W przypadku Filipa, on leciał bokiem drogi (to jest zabronione przez UCI), wpadł w poślizg i wleciał w peleton. Tutaj nie chodzi o to, że położył peleton, ale że jechał poboczem i przez to położył peleton. Chodzi o tą jazdę poboczem.
@jagodowy_krol wiem, ale tam chodziło o to że liznął przez to że się popatrzył do tyłu, a to była końcówka więc szedł full i odwracanie się do tyłu przy takim tempie niezbyt mądre. a z tą jazda bokiem to mam wrażenie że często wskakują na chodnik albo szukają drugi bokiem żeby przejść. ale się nie znam, chociaż argumenty wydawały się sensowne
@Jnjjj: jest lepszy filmik, ale teraz pewnie nie znajdę. W zeszłym roku na którymś wyścigu koleś na 2-3km przed metą na progu zwalniającym położył peleton bo mu ręce wyrwało na tym progu. Jednak takie rzeczy jak wspomniałeś Ty czy ja tutaj - to jest "nieuwaga", a tamto było (podobno) zabronione przez UCI.
@jagodowy_krol nie nie, to UCI zachowują się jak kretyni i zawodnicy mogą #!$%@? ile chcą do puki się coś nie wydarzy. Tutaj miał po prostu niefart i tyle. za nim tam jechało kilku/ kilkunastu i po prostu im się udało. UCI niech się zajmie po prostu pilnowaniem przepisów i tym że Wout powinien zostać zdyskwalifikowany za łamanie przepisów. Niech zaczną od dużych i twardego pilnowania zasad. A nie jak z alapipem. Dostal