Wpis z mikrobloga

Dostałem dzisiaj w pracy ciekawe pytanie od pewnego dziennikarza ekonomicznego. Nie potrafiłem szybko znaleźć odpowiedzi w internecie, może więc Wykop coś podpowie. Czy obywatelom polskim opłaca zakładać się konta walutowe w bankach w innych krajach i oszczędzać? Czy takie oferty są konkurencyjne wobec lokat oferowanych przez banki w Polsce? Np. czy da się w prosty sposób i czy warto otworzyć konto w banku w Szwajcarii, aby oszczędzać w walucie tego kraju?

#ptg #banki #bankowosc #lokaty #oszczedzanie #ekonomia #pieniadze #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 11
czym posiadanie oszczędności w banku w Szwajcarii różni się od otwarcia konta walutowego w Polsce, którego utrzymanie będzie dodatkowo tańsze


@elperson: Np. potencjalnie wyższym oprocentowaniem i trzymaniem oszczędności w walucie nisko-inflacyjnej?

na reszty pytanan nie znam odpowiedzi


@Big_Fomo: Dziękuję, ale właśnie na tej reszcie przede wszystkim mi zależy. Wbrew pozorom bardzo trudny temat.
trzymaniem oszczędności w walucie nisko-inflacyjnej


@redaktor-ptg: to samo mogę robić w PL, na rachunku w mBank za 0 zł

potencjalnie wyższym oprocentowaniem


zakładając że takie produkty istnieją, to nadal jako polski rezydent podatkowy będę musiał rozliczyć się w kraju. I szczerze to poza ostatnim zbieraniem funduszy z rynku przez credit suisse (świetna reklama stabilności swoją drogą) częściej przebijały się do moich uszu informacje o ujemnym oprocentowaniu depozytów. No ale nie jestem
komornik


@Big_Fomo: szybko przeszliśmy od inwestowania oszczędności po egzekucje komornicze xd mogę odbić piłeczkę i napisać że dla US konto bankowe w kraju słynącym z ukrywania majątków to red flag i przyczynek do kontroli. O ukrywaniu się przed komornikiem za dużo nie wiem, ale podejrzewam że prościej przenieść się na konto żony niż do Szwajcarii
szybko przeszliśmy od inwestowania oszczędności po egzekucje komornicze xd


@elperson: nie przeczytales mojego pierwszego wpisu, gdzie na samym poczatku pisalem ze komornik nie sciagnie latwo $$ z konta z innego kraju. Rozne sytuacje w zyciu bywaja, powiedzialbym ze trzymanie czesci gotowki na rachunku w innym kraju jest pewnym rodzajem rozkladu ryzyka.
@elperson:

zakładając że takie produkty istnieją


I to jest właściwe pytanie OPa. A wasze (w tym Twoje) dyskusje na pozostałe kwestie to zaśmiecający ciekawy temat bezwartościowy bełkot. Póki co odpowiedź nie padła.
Np. potencjalnie wyższym oprocentowaniem i trzymaniem oszczędności w walucie nisko-inflacyjnej?


@redaktor-ptg: obecnie z aiona korzystam do eur, jak masz jakis bank z wiekszym oprocentowaniem, to chetnie sie zapoznam