Wpis z mikrobloga

Witam spadkowiczów i wzrostowiczów.
Będę musiał zrobić remont kurnika około 34 m2 w Łodzi i mam pytanie ile to mogłoby mniej więcej kosztować? Na ten moment mam na to przygotowane z ~55k , ale szykuje mi się ślub w lipcu i średnio będę mógł dorzucać jakieś większe kwoty do tej puli do jesieni.
Ogólny scope remontu, to rozpipeprzenie całej chaty włącznie z wymianą podłóg i gruntownym remontem łazienki oraz pewnie kuchni, plus zrobienie na nowo szafy zabudowanej. W skrócie, wszystko idzie do wora poza oknami i drzwiami wejściowymi.
Pytam bo nie wiem czy opłaca mi się w ogóle w to ładować w tym roku czy lepiej wyłożyć na to jaja i wydać na wakacje.
#nieruchomosci
  • 12
@SundanceKidddd: Z czego się cieszysz? Za meble kuchenne sosnowe – 2200-2400 zł/mb do nawet 4000 zł/mb - to już ci daje za same meble 10k a gdzie cała reszta (sprzęt, gładzie, kafle?)? Chyba nigdy nie robiłeś remontu - za 35k robiłem 10 lat temu 2 pokoje kuchnie, łazienkę - wracaj do matki do piwnicy i nie wk*rwiaj ludzi.
@kolak68: Optymalnie byłoby ogarnięcie ekipy, ale po wpisach widzę, że w tym roku raczej nic z tego nie wyjdzie. Mógłbym spróbować ogarnąć z przyszłym teściem, ale nie chce mu na głowę wchodzić zwłaszcza, że sam mam teraz mało czasu żeby się w to angażować.

Chciałem opinię/ wycenę (xD) poznać bardziej ile mniej więcej powinienem mieć przygotowane na to, ale widzę, że lepiej do tego wrócić w przyszłym roku.
@PatolTV_Otwiera_Wam_Drzwi: Dlaczego z ekipy nic nie wyjdzie? Mam do zrobienia mieszkanie za 3 miesiące, zadzwoniłem do ziomka z ekipy, która remontowała mi mieszkanie 2 lata temu i stwierdził, że nie będzie problemu. A to był pierwszy strzał - nie sądzę, że miałem wielkiego farta.
@PatolTV_Otwiera_Wam_Drzwi: Remont generalny jest droższy niż wykańczanie ze stanu deweloperskiego. Jeśli będziesz musiał robić np wymianę elektryki czy hydrauliki to może to znacznie podbić koszty. Prawdopodobnie po zerwaniu podłogi będziesz musiał robić wylewki, równać ściany itp. Samo równanie zajmie pewnie sporo czasu i środków, nawet w przypadku, kiedy nie będziesz musiał robić przeróbek.
Nawet licząc że będziesz robił wszystko sam policz sobie na szybko ceny materiałów na podłogę, podkładów, płytki do