Wpis z mikrobloga

  • 0
@kiszczak: może dlatego chcę pogadać że mam różne pytania, nigdy wcześniej nie pracowalem w tego typu robocie więc może jest coś, co chce wiedzieć? Jeśli nie chcesz pomóc to po prostu nic nie pisz a nie zaśmiecaj strony komentarzami typu "a o czym tu gadać". Masakra, ludzie xd
  • 0
@DeoMondeo: no możliwe, aczkolwiek ja raczej się nie wczytuję w konkretne tagi. Jeśli już coś przeglądam to raczej główną a jeżeli mam pytanie to zwykle po prostu je zadaję, nie przeszukuję. A pytań jakie może mieć przyszły pracownik jest wiele w sumie dlatego pomyślałem że łatwiej będzie jak z kimś na pv pogadam i mi opowie
A o czym tu gadać?


@kiszczak: to pierwsze o czym pomyślałam.

@viciu03: daj pytania. jeśli sama praca jako order picker to nie ma za dużo do gadania. Dostajesz skaner (może też słuchawkę jeśli voice picking). Wózek pewnie jakiś i zbierasz zamówienia, co wygląda jak robienie zakupów czasami.
Jeśli chcesz pytać o targety, to tak - często są.
Nie wiem o co można zapytać więcej, ale jak bardziej szczegółowe pytania to
  • 0
@tarushiba: no nic w takim razie będę pytał najlepiej już przy rozmowie z kimś z agencji
Ale możecie podpowiedzieć kiedy sobie załatwiać tą pracę np, w sensie z jakim wyprzedzeniem. Bo z tego co czytam jedni sobie uzgadniają wszystko i pracę znajdują miesiąc przed planowanym wyjazdem a inni 3 dni przed planowanym wyjazdem
@boolProptestingCheatsEnabledtrue: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@viciu03 Dostajesz skaner, wózek EPT i jeździsz między regałami pośród swoich przyszłych naćpanych kolegów, pewnie się przestraszysz na początku gdy będzie im szczęka latała i będą patrzeć na Ciebie jak na świeże mięsko z amerykańskich filmów na łaźni, ale się nie przestrasz po prostu rób tak jak oni to szybko się wtopisz w tłum. Na początku będzie fajnie bo będziesz na okresie
  • 0
@adammonster: no słyszałem o historiach holandiowych xd Ale myślę że mam dość mocną psyche więc jakoś bym to przeżył, trzeba robić swoje a nie znajomości szukać ( ͡° ͜ʖ ͡°) w sumie jakbym na czysto 400 tygodniowo zarabiał to już by było git myślę. Ale zastanawiam się jak z tą wiekówką bo podobno do 21 roku życia się mniej zarabia ale niby nie wszędzie.
A na ten
@viciu03: W Albert Heijin podobno masz ponad 450 picków na godzine ale są to zazwyczaj jakieś małe rzeczy spożywcze, Jumbo chyba 250/h, GXO 150/h. w Jumbo i Albercie nie musisz mieć wózka EPT bo to są zazwyczaj jakieś wózeczki które pchasz jak koń, w GXO masz EPT a widły się ustawiają same żadne filozofii nie ma. Szkolenie masz na miejscu nie trzeba żadnych uprawnień
@viciu03: @boolProptestingCheatsEnabledtrue
A i jeszcze jedno. Najgorzej w takiej pracy to się pracuje z babami bo większość na kontraktach to jakaś rodzinka lub rozbiły małżeństwo Holendrowi i myślą że złapały byka za rogi. Jak się jej nie spodobasz to tak Ci umili prace że się sam zwolnisz niż agencja to zrobi. Praktycznie to co pisze to same negatywy ale Holandia mi się wydawała jakimś kosmosem w porównaniu z pracą w Niemczech
  • 0
@adammonster: no dobra ale z tego co zrozumiałem to to jest bardziej samodzielna praca nie? W sensie każdy się zajmuje kompletacją swojego zamówienia. Nie ma pracy w grupach. Więc koniec końców nawet jeśli w ludzie wokół są kiepscy no to zajmuje się sobą i się nie wdajemy w dyskusję, robimy co do nas należy. Ja tam bym się nie przejmował jakimiś innymi pracownikami bo coś im nie pasuje xd bardziej to
Ale możecie podpowiedzieć kiedy sobie załatwiać tą pracę np, w sensie z jakim wyprzedzeniem. Bo z tego co czytam jedni sobie uzgadniają wszystko i pracę znajdują miesiąc przed planowanym wyjazdem a inni 3 dni przed planowanym wyjazdem


@viciu03: Agencje często nie wiedzą z dużym wyprzedzeniem jakie będą mieli oferty, dlatego zwykle proszą o skontaktowanie się maksymalnie 2 tygodnie przed planowanym przyjazdem.
A czasem mają xx miejsc do danej firmy, które mogą