Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was spotkał się z taka sytuacja: mam stworzony kontakt na telefonie, bez numeru telefonu, tylko nazwa 'notatki'. Zapisuje sobie czasem jakieś rzeczy i klikam 'wyslij'. Tak jakbym chciał wysłać sms'a ale do kontaktu bez numeru. Jak się okazuje, takie notatki gdzieś się jednak wysyłają i mnie za to kasuje 1,23 PLN / SMS. A ze notatki są czasem długie, to rozbija mi to na kilka smsowy i mnie taka notatka potrafi kosztować 10 PLN. System to 12.4.8, iPhone chyba 5 albo 5s, ten mały.

#apple #ios
  • 11
@true-true: to ta dziura w oprogramowaniu istnieje tez w iOS 16, właśnie zrobiłem test na iPhone 12. I chyba wiem o co chodzi, ale to jak mi support potwierdzi to napisze. Tylko jeżeli dobrze odszyfrowałem, to może nie być dziura, tylko 'undocumented feature'.
@true-true: nie wydaje mi się, ze to jakiś bug. Sprawa jest taka, ze wpisujac w polu "Do:" 'notatniki', każda z liter zostanie zamieniona na cyfrę - tak jak są prezentowane na dial pad - czyli N=6, O=6, T=8 etc. i wyjdzie ci z tego numer 66 828 64 54, pod który pójdzie sms. Tyle z rewelacji.