Wpis z mikrobloga

Tak czasami czytam, jak to kobiety mają pod górkę w życiu.
Wszyscy dobrze wiemy, ze od samego startu mają łatwiej i przyjemniej, juz pomijam wojny i inne hasła w sytuacjach zagrozenia "najpierw kobiety i dzieci"
Tak było zawsze, od zawsze, nawet teraz jak sięgam pamięcią to w moich kłótniach w domu z siostrą, zawsze czy to matka, ojciec, nawet ciotka, czy zaprzyjaźniona sąsiadka, zawsze było tłumaczone,... "musisz ustąpić, bo to dziewczynka"
Nawet część jej ciuchów, które były unisex nosiłem po niej (była starsza o ponad rok)
Mieszkalismy biednie w dwóch pokojach i nasz pokój był przedzielony segmentem na dwie połówki, na jej połówce #!$%@? okno u mnie nie, segment 5 częściowy u niej 4 części z szufladami i półkami u mnie #!$%@? jedna i reszta tylnia dykta segmentu.
Jak się upomniałem to powiedzieli, bedziesz miał płasko na plakaty zespołów lub piłkarzy, ona musi mieć na ubrania, bo to dziewczynka.
Nikt nie dostrzegał, ze to nie fair a jak próbowałem, walczyć to gadali, ze roszczeniowiec jestem.
Mizgonia to nie defekt postrzegania, myślenia, to #!$%@? efekt doswiadczeń życiowych.
-------
#pieklomezczyzn #pieklokobiet #logikaniebieskichpaskow #heheszki #zalesie #mizgonia
  • 3
Mizgonia to nie defekt postrzegania, myślenia, to #!$%@? efekt doswiadczeń życiowych.


@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: czyli zostajesz mizoginem na skutek niesprawiedliwego traktowania w przeszłości i wcale nie widzisz, że to klasyczna nadmierna korekta w drugą stronę? Że zamiast naprawić błąd rodziców, to dalej przekazujesz #!$%@?, przegięcie, tylko w przeciwną stronę?
@kooolega: Trochę szerzej spójrz
Użyłem przykładu dzieciństwa, by dać obraz, ze akurat w moim zyciu od czasów dziecka, otoczenie faworyzowało dziewczyny, ze względu na płeć, dlatego użyłem zwrotu "jak sięgam pamięcią"
Na obecną chwilę mam lat 50, trójkę dzieci i jestem ponad 20 lat zonaty, wiec wiele widziałem i wiele doświadczyłem i wiem o czym mówię.
I dlatego uzyłem zwrotu ..."Mizgonia to nie defekt postrzegania, myślenia, to #!$%@? efekt doswiadczeń życiowych."