Wpis z mikrobloga

W nocy z środy na czwartek kliknięte, w sobotę przed południem do odebrane w skrzynce pod blokiem. Nie traćcie życia na zakupy w polskich sklepach. Ci sklepikarze za wasze pieniadze kupują nie kierując się jakimś wydumanym patriotyzmem gospodarczym. Zresztą co to w końcu jest? Jeśli ktoś przez 30 lat bez wojny nie potrafi ogarnąć się na tyle by zlecić uszycie prostego ubranka na telefon i mieć go w ofercie na przynajmniej zbliżonej cenie do konkurencji z sąsiednich krajów a nie z 300-500% marżą (w tym przypadku to była relacja: 40 złotych które zapłaciłem i 150 a nawet blisko dwóch stówek u polskich dziadów xD), to znaczy, że nie powinien zajmować się tym czym się zajmuje. Jeśli jakoś przetrwają jak bakterie, no to będą petyrifkować nieuctwo, brak jakiegokolwiek zarządzania (bo choćby było dziadowskie to już coś, ale w polskich firemkach przeważnie panuje chaos), no i co najgorsze wykorzystywanie ludzi. Samotnych matek przeważnie, ludzi którzy nie mogą wyjechać.

#gospodarka #antypatriotyzm #pieniadze #amazon #ecommerce
Poludnik20 - W nocy z środy na czwartek kliknięte, w sobotę przed południem do odebra...

źródło: img_20230330_111448

Pobierz
  • 9
@Poludnik20: by kupować na niemieckim czy francuskim Amazonie, będąc zalogowanym na swoim koncie polskim Amazonie należy otworzyć nową karę w przegladarce i w Google wpisać, Amazon fr , de itd, ale nie jako adres www amazon.de, amazon.fr etc. a jako hasło ze spacją – amazon de, amazon fr – kliknać w tę wersje skepu i system firmy pyta czy chcemy się przelogować. To wszystko. Płaci polską kartą podpiętamą do polskiego Amazona,
Mi to nawet wyszło taniej, niż przeliczyłem wg kursu wtedy w nocy. Przeysłka za darmo.


@Poludnik20: czyli przewalutowanie, ze złotówek (powtarzam korzystałem z konta w polskim banku, żadne Revoulty, Wise, Zeny, najzwyklejszy polski rachunek. Najtańszy w Polsce. Przewalutowanie, inne opłaty wszystko jakoś wyszło na tyle, że mnożąc euro podane przy produkcie przez 4,69 bo tyle wtedy wyrzucało Google jako kurs danego dnia – wszystko wyszło taniej.

Parafrazując Radosława Sikroskiego: największym zarzutem
Gdy jest miejsce urodzenia duże uniwersyteckie miasto, a studia w drugiej części Polski, lub nawet mniejsze miasto jak my, a studia jakiś Wrocław, a nie Łódź, czy Warszawa to jest sygnał, że coś tam było nie tak. Duże prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z hochsztaplerem/ką. Ktoś taki zazwyczaj nie jest dobrym szefem, kochankiem, a nawet ojcem. Za duży tobołek kompleksów.

Trybun protestów przeciwko pandemii – Tanajno wstydzi się powiedzieć gdzie skończył zarządzenie...
Poludnik20 - Gdy jest miejsce urodzenia duże uniwersyteckie miasto, a studia w drugie...

źródło: TajneZarzadzeniaTanajno

Pobierz
@Poludnik20: mam jeszcze jedną A4, ale nie mogę jej teraz znaleźć. Czyli pieć paczek spoza Polski w ciągu dwóch tygodni. Oszczędziłem ok 400 złotych, na dość prostych produktach. W stosunku do tego ile musiałbym zapłacić za to samo, lub zbliżone produkty z polskich sklepów.

Ale nawet sama forma. Paczka przychodzi schludnie opakowana w CZYSTĄ kopertę, którą otwierasz dłońmi w wyznaczonym, DOBRZE WIDOCZNYM miejscu, a nie nożem, bo nożyczki nie dają rady.
Poludnik20 - @Poludnik20: mam jeszcze jedną A4, ale nie mogę jej teraz znaleźć. Czyli...

źródło: IMG_20230402_004549

Pobierz
@Poludnik20: acha, jeszcze jedno. Nie mam Amazon Prime. Mimo, że jest przez 30 dni za darmo. Ale skoro bez tego wysyłka jest za free powyżej 40 złotych to mi to wystarczy, a nie chcę zapisywać się na te subskrybcje z których wszystkich nie mam i tak czasu korzystać, a trzeba przynajmniej pamietać by z każdej sie wypisać na czas. Także bez żadnych zobowiazań, konto otworzone na Amazonie za darmo. Zwyczajne, najprostsze.