Wpis z mikrobloga

Łatwo wymienić i wyregulować tylną przerzutkę? Chodzi o wymianę pozaklasowej Shimano na zwykłą tourney, więc nic specjalnego.
Przednią, napęd i wszystko co możliwe wymieniłem już w poprzednich latach sam, więc coś tam wiem.
Ale ta tylna wydawała mi się zawsze najbardziej skomplikowana.
#rower #niewiemjaktootagowac #pytanie
  • 7
@Matpiotr jak wymieniłeś przednia i wyregulowałem, to i z tylna bez problemu sobie poradzisz.
Jedynie uważaj żeby haka nie złamać przy odkręcaniu i lancuch jak będziesz zakładał żeby szedł odpowiednim torem
@melba: niby w jaki sposób można złamać hak podczas odkręcania? xD
@Matpiotr: Rozpinasz łańcuch i linkę, ściągasz przerzutkę, zakładasz nową przerzutkę, zakładasz łańcuch, regulujesz wychył prawo/lewo, przykręcasz linkę i regulujesz naciąg. 15minut roboty. Ogólnie przy wymianie przerzutki/manetki warto wymienić pancerz i linkę na nowe.
@Matpiotr: Tylna jest ez, ja sobie z przednią nie mogłem poradzić :P Gówno ciągle ocierało o łancuch, a linka ciężko chodziła mimo że była nowiótka i pancerz też od shimano.
@Rapsii: no, ja też miałem problem, ale to na własne życzenie. Mam tą najwęższą rurę podsiodlową, i kupiłem sobie jakąś altus/Acera z adapterem.
Nie #!$%@? tego nie szło wyregulować.
Wkurzyłem się i kupiłem tourney na 28,6. Wyregulowane na raz.