Wpis z mikrobloga

O jeju, ale drama z tym #alonso dzisiaj, jakieś kłótnie i inby. Zerknąłem w ten cytat i nie odnotowałem tam niczego niemiłego i kontrowersyjnego, tak więc media bardziej nakręcają atmosferę, niż sam Alonso XD

„Zupełnie się z tym nie zgadzam. W zeszłym tygodniu dojechałem do mety 20 sekund za plecami Checo i Maxa. On i Rosberg w 2014 i 2015 roku byli minutę z przodu. On ma krótką pamięć. Starzeje się!"

To chyba nic kontrowersyjnego, cytat Hamiltona wałkowany był 100 razy. Ktoś napisał "ale tak naprawdę to on w sezonie 2014 był tylko szybszy o 50 sekund, więc Alonso kłamie". Przecież chodziło o zobrazowanie, że przewaga RB nad resztą stawki jest mniejsza niż Mercedesa w swoim prime, a nie kurde profesjonalną analizę w guanowywiadzie.

“W normalnym bolidzie widać, że ma słabości. Wcześniej był sam (z przodu – przyp. CeG), lub czasami miał obok kolegę z ekipy"

No i to też jest prawda, poprzedni sezon pokazał, że wcale nie jest bogiem i kierowcą idealnym. Pamiętne GP Brazylii z super silnikiem i zachwyty potem jaki to kunszt pokazał, że się przebił. Jasne, pojechał rewelacyjnie, ale bez takiego sprzętu to nie byłoby możliwe. W walkach w środku stawki Hamilton często zachowuje się jak dziecko we mgle, podejmuje dziwne decyzje, daje się łatwo zrobić w bambuko. Każdy kierowca ma słabości, więc nic dziwnego, że i Hamilton je ma, wielka mi kontrowersja. To, że ma słabości nie oznaczy oczywiście, że jest jakimś lamusem.

"Ale patrzcie – on ma rekord liczby pole positions, a dopiero co George Russell włożył mu 2:0 w kwalifikacjach. To tylko pokazuje, że wciąż kluczowym czynnikiem jest bolid”

Również oczywista sprawa. Nawet najlepszy kierowca w pakiecie, który mu nie leży, nie osiągnie wiele. Przykład? Chociażby Sebastian Vettel. W 2013 nie miał sobie równych, a zaledwie rok później zdaniem wielu zaczął być ogórem i młodziak Ryszardo go zaorał (który notabene sam uchodzi dziś za turbo ogura). Czy serio DR jest i był lepszym kierowcą? Oczywiście, że nie. No bo serio ktoś wierzy, że Seb przestał umieć jeździć przez przerwę zimową? Tak samo z Hamiltonem. Niby rekordzista pole-position, a tak naprawdę junior w nieznanym teamie jest w stanie od początku go ogrywać. Co pewnie w bolidzie z 2020 by się nie zdarzyło.

Cytaty pożyczyłem z FB Cezarego.

#f1
Pobierz
źródło: fernando-alonso-i-lewis-hamilton-001_large
  • 1