Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna #rosja #ruskapropaganda

Kacapska propaganda kwitnie w języku hiszpańskim w telewizji i mediach społecznościowych

RT i Sputnik nadal działają w Ameryce Łacińskiej, gdzie Kreml również wykorzystuje influencerów do rozpowszechniania propagandowych wiadomości o rosyjskiej inwazji.

Kilka dni temu jakiś wykopek informował że natknął się na dużo treści propagandowych w języku hiszpańskim, artykuł poniżej skrupulatnie wyjaśnia to zjawisko.

https://reutersinstitute.politics.ox.ac.uk/news/despite-western-bans-putins-propaganda-flourishes-spanish-tv-and-social-media
Bobito - #ukraina #wojna #rosja #ruskapropaganda

Kacapska propaganda kwitnie w język...

źródło: 20161210_EUD001_0

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Bobito: W Ameryce łacińskiej, Afryce i części Azji przyjmuje się chłopsko-rozumowa narracja, że skoro USA złe (a dużo narozrabiało w wielu częściach świata, i z tym trudno polemizować), to znaczy że wielka Rassija huraa dobra
  • Odpowiedz
@Bobito: onucowate sekcja hiszpańska działa prężnie od 2014 roku wyszło z tego kierunku mnóstwo fejkow między innymi ten o hiszpańskim kontrolerze lotów z Doniecka który widział jak MH17 zestrzeliwany jest przez ukraiński myśliwiec. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kwazariusz: problem w tym, że ulegają temu nawet osoby bardzo dobrze wykształcone np. papież Franciszek - profesor teologii, a mówi, że wojna wybuchła przez szczekanie NATO u granic Rosji.
  • Odpowiedz
@galicjanin: ja tam nie wiem czy profesura z teologii to jest dobre wykształcenie czy trochę roleplay jak znajomość książek o wiedźminie, ale może to mój wewnętrzny wojujący ateista przemawia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz