Wpis z mikrobloga

@arsen-zujew

Jeżeli stawka idzie w parze z tytułem, to dlaczego miałby dawać o to #!$%@?, że jakiś studenciak jest od niego lepszy? Tytuły jednak coś oznaczają, przeważnie różnicę stawki, sama wiedza to już inna sprawa, widocznie jest dla firmy dostateczna, jeżeli faktycznie płacą mu stawkę seniorską już teraz.
@just-dont-panic: bez kitu, ja mam 5 lat doświadczenia w embedded i po rozmowie technicznej chcieli mnie w jednej firmie za stawkę seniorska i z takim tytułem. Zrezygnowałem, bo w palę mi się nie mieści jak mogę być seniorem po 5 latach. Podejmować ważne decyzję projektowe i być rzucanym do najtrudnieszych defecotow/ficzerow. W mojej głowie senior to przynajmniej ktoś z dużym doświadczeniem, a najlepiej doświadczeniem i ogromną wiedzą. Jak można mieć obie
@seanconnery: właśnie jest dokładnie odwrotnie. Zostałem na midzie w obecnej firmie, dostałem podwyżkę i będę tłukł projekty i przy okazji doświadczenie i wiedzę ale bez odpowiedzialności i konieczności podejmowania decyzji. Mam 27 lat, jeszcze zdążę być seniorem.
Po 20 miesiącach pracy w Javie udało mi się zdobyć pozycje Senior Java Developera


@just-dont-panic: z poziomu juniora w pierwszej pracy znalazłeś drugą robotę na poziom seniora? W nieco ponad półtora roku? Co ty w tym czasie robiłeś? Ja jak zmieniałem pracę po 6 latach, dostałem tylko mida (co prawda ze stawką około 25k), wymagali naprawdę szerokiego zakresu wiedzy ogólnej.
@NieBendePrasowac: 20 miesięcy temu wskoczyłem na regulara Javy mimo, że była to moja pierwsza praca związana z Javą, wcześniej pracowałem w zupełnie innej technologii która z Javą nie ma nic wspólnego, a Javy uczyłem się prywatnie w domu