Wpis z mikrobloga

@audyt-obywatelski, o ile lubię Twoje starsze filmiki, serie z handlarzami garnkami czy innymi materacami tak teraz Twoje materiały są tylko czysto prowokacyjne. Sytuacja jest jaka jest, takie ostentacyjne nagrywanie „ciekawych obiektów” moim zdaniem wzbudza słuszny niepokój wśród innych. Co innego gdybyś od razu się przedstawił jako Audyt, ale dzisiaj „lubię sobie kamerować”, chwytanie za słówka i szukanie najmniejszych niedociągnięć w zachowaniu bagiet to xD. Można legalnie chodzić w kominiarce z przewieszonym łomem przez bark, z czarno-prochowcem w kiszeni po osiedlu domków jednorodzinnych, ale jakbym był mieszkańcem takiego osiedla to #!$%@?łbym się gdyby bagiety chociażby nie wylegitymowały takiego typa. xD Jesteś bardzo blisko dołączenia do zjebów pokroju #samochodoza, mimo, że jego inicjatywna również jest jaknajbardziej słuszna.

#audytobywatelski
  • 42
@rewizjonista: Kwestia taka, że zakazy są „na wyrost”. Przykład z mojego osiedla - zakaz parkowania przy wyjeździe z budowy. Niby wszystko okej, bo ciężarówki muszą wjechać czy wyjechać i trochę więcej miejsca potrzebują do manewrów, tylko nic tam od 3 lat nie budują, a SM regularnie wystawia mandaty. xD A największym absurdem jest to, że fury zaparkowane na wjeździe do budowy stoją tam legalnie i mandatów nie dostają. xD
@FunkyMonkey: samochodoza rigcz, @audyt-obywatelski mega rigcz. istnieje korelacja między hejtowaniem tych dwóch, z tym że samemu się popełnia wykroczenia lub pracuje w nieudolnych służbach. Oczywiście nie twierdzę, że dotyczy to ciebie.

serio wykonywanie legalnych czynności to prowokowanie? co to dystopia jakaś? cały cel tego kanału to tępienie takich zachowań i edukowanie, a ty byś chciał żeby gość współpracował z patologią. grubo.
@mateopoznan: Tylko to nie poszło w kierunku edukowania i szeroko rozumianej świadomości społecznej w tej kwestii, a właśnie prowokowania. Tak jak wcześniej napisałem - możesz legalnie chodzić w kominiarce z łomem w łapię po osiedlu domków jednorodzinnych i bagieta jest w tym momencie na z góry przegranej pozycji. Nie wylegitymuje - źle, wylegitymuje - też źle.
@FunkyMonkey: Kolego mimo sytuacji za granica prawo w PL się nie zmieniło wiec nie ma żadnej prowokacji. Jak był stan wyjątkowy przy granicy z białorusią i tam wtedy było inne prawo to audytor zachowywał się też zgodnie z nim. Jeśli uważasz ze sytuacja tego wymaga w związku z wojną proś swojego posła z okolicy by wprowadzono inne prawo lub stan wyjątkowy na terenie całego kraju, a dokąd prawo jest jakie jest
@rewizjonista: Jak filmowałeś przed tym gdy świat #!$%@?ło, nie robiłeś tego ostentacyjnie, rozwiałeś wątpliwości, że nie masz złych zamiarów czy ogólnie nie poszedłeś prowokować to jak najbardziej - bagiety #!$%@?ły i takie coś trzeba tępić, domyślam się, że taki był główny zamysł Pana @audyt-obywatelski. Kiedy ktoś nadużywa swojej „władzy” jest #!$%@?, ale bardziej #!$%@? jest to kiedy ktoś prowokuje nadużycie „władzy”.
@audyt-obywatelski: No wymyślonego, nie wiem po co ściemniasz, że faktycznie Cię to interesuje. xD A oparcie w prawie ma, tylko stawiasz bagiety w sytuacji w której wolą nie powiedzieć za dużo, bo jednak to Ty zmontujesz materiał.

Samo oczekiwanie, że prawo będzie idealnie zdefiniowane jest śmieszne. Niestety nie żyjemy w utopijnym świecie, więc bardziej jest to DĄŻENIE do rozwiązania sprawy w najbardziej możliwie obiektywny sposób niż coś zero-jedynkowego.

Też pytanko do
@FunkyMonkey: No jest :D I nie jest powodem do legitymowania w świetle obecnego prawa. Ale można taką osobe zgodnie z prawem wziąć na obserwacje dokąd idzie i ująć w momencie popełnienia przestępstwa. Tak przewidział to ustawodawca. To ze milicji się nie chce i woli odwalić że coś zrobiła przystępując do nielegalnego legitymowania to niech ponosi za to konsekwencje.
@FunkyMonkey: argument "wymyślonego" to opinia, własne "widzimisię", bez najmniejszej wartości merytorycznej. Tezę bez argumentu odrzuca się bez niczego. Dalej to samo "oparcie w prawie ma". No no...ma pewnie, że ma. W czyiś urojeniach, bo nie w prawie spisanym.

Najlepsze jednak popełniłeś na końcu...policjant nie powie o podstawie, bo boi się mojego montażu? Czy ty siebie czytasz czasem?

Sorry ale nie zajmuję się jakimiś wymyślonymi parabolami widzów. Nie ten adres.
@FunkyMonkey: ja zawsze rozwiewam wątpliwości, na kanale jest trochę świetnych rozmów i słanych pochwał za nie, czy to do WP, Policji, czy prywatnych przedsiębiorców. Ale jak ktoś wylatuje na dzień dobry z głupotami, to jego winą jest to, że to robi. Inni potrafią lepiej i niemal wszystko mogą się dowiedzieć, czego dowodem są niektóre materiały na kanale.
@audyt-obywatelski: To nie jest moje „widzimisie” tylko tak faktycznie jest, ciężko Ci to potwierdzić? xD Dalej też nie potrafisz mi odpisać na chłopa z łomem w kominiarce. Ciekawe czemu? xD Oparcie w prawie jak najbardziej ma, właśnie w prawie pisanym, jednak nie jest to zero-jedynkowe, i nigdy nie będzie, więc lepiej ugryźć się w język przy Tobie. A co do montażu to dobrze wiesz, że Twój filmik obejrzy 100-500k osób, a
@houk: Zgodnie z prawem zero-jedynkowym jak to wcześniej określiłem. I teraz pytanie do Ciebie - jak przy Twoim domu czy przy Twoim bloku kręci się chłop w kominiarce z łomem w łapie wolisz, żeby policja się nim zainteresowała czy machnęła ręką i pojechała dalej?