Wpis z mikrobloga

joł japkarze, chce zmienić telefon na ten z nadgryzionym jabłkiem. Wyborem najprawdopodobniej będzie 13pro. Dzisiaj pogadałem z ziomkiem i mówi, że wszystkie zdjęcia musi trzymać w chmurze, a ja takie WTF? czemu nie w pamięci telefonu? Czy to prawda? Konto Googlowskie tam zadziała czy muszę rejestrować jakieś nowe? Ja to zapalony androidziarz, ale trzeba w końcu iść z duchem czasu, dziekuwa

#ios #apple #iphone
  • 23
@tomek_27: w zasadzie to jest tak, ze tel ma jakas tam pamiec a jak potrzeba ci wiecej (a na pewno tak bedzie) to bedziesz placil abonament za dodatkowa pamiec w chmurze. Rozowa to ma i dla mnie to jest abstrakcja placic kilka k pln za tel i doplacac co miesiac za pamiec co by fotki strzelac
@mr_arus Ale on mi tłumaczył to tak, że pomimo, że ma 512gb to i tak musi mieć foty w chmurze, a nie w pamięci telefonu. Specjalnie mi pokazał, że ma 100gb zajęte, a i tak ma w iCloudzie foty xd
@tomek_27: Nie wiem ile zdjęć robisz/filmów kręcisz ale działa tu uniwersalna zasada: pamięć nie jest z gumy. Jak ją zapchasz to albo kasujesz albo kupujesz miejsce w chmurze. Jak Cię stać to zanabądź wersję 512 GB albo od razu 1 TB i będziesz miał na długo święty, chędożony spokój.
@Jacoos1 Ale ja to wiem, teraz mam 256gb i mam połowę zajęte, ale jak możesz przeczytać wyżej, to on mi tłumaczył to tak, że i tak musi mieć iCloud pomimo zajętego 100 z 512gb
@tomek_27: ja często robię hopki z androida na iOS i icloud w ogóle nie używam, tylko maila w sumie czasem, kontakty, zdjęcia, wszystko od zawsze mam na google żeby mieć "ciągłość" fotek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tomek_27: Ja co 2-3 lata kupuję iPhona i góra po trzech miesiącach go sprzedaję, System jest przede wszystkim 10 lat za Androidem, jeśli chodzi o funkcjonalność. Klawiatura bez przecinka na pierwszym planie to dla mnie największa porażka. Nie, nie zainstalujesz innej klawiatury, jak na Androidzie. Np. jest Gboard, ale to jest tylko nakładka na klawiaturę Apple. Podobnie Chrome jest tylko nakładką. Nadal wiele tych samych aplikacji jest pozbawionych wielu funkcji, które