Wpis z mikrobloga

@widmo82: miałem od 13zł oddałem po 14 i w sumie nie wiem, nie rosło za mocno po przyjęciu ustawy, a wyniki generalnie słabe jak na taką wartość spółki.
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytyka: ostatnia podbitka (zakup za ponad 500k) to tak właściwie zajęcie pozycji przez kogoś "pod raport" - no to sie zdziwi. chyba, ze uśredni i zostanie na dłużej bo wbił za drobniaki
  • Odpowiedz
@markier @widmo82 jest droga i taka będzie jeszcze raczej przez kilka kwartałów, co widać już było już po poprzednich raportach, tu jesli wchodzić to z perspektywa dłuższego longa, wątpię żeby ktokolwiek się ladowal na grubo pod raport, gdy poprzednie były już nędzne a jeden kwartał to za krótko żeby to poprawić
  • Odpowiedz
@maniek74
A jeśli weźmiemy pod uwagę sam Q4 to zrobili praktycznie 70% zysku rocznego. Dalej oczywiście nie są to kokosy i wycena jest droga, jednak patrząc na 3 poprzednie kwartały, których wyniki były znane to jest to jakiś plus. 900 mln backlogu na koniec 2022, prawie 400mln podpisane w 2023. Na dłuższego longa imo dalej jest potencjał, jutro pewnie będzie zjazd, więc można obserwować następne dni by wejść. Chyba, że jakimś
  • Odpowiedz
  • 0
@clrshck: a potrafisz mi wyjaśnić jaki to ma sens co było w Q4? Co będzie w kolejnych kwartałach? jest wiele spółek, które miały jakiś kwartał ekstra a teraz odwróciły trend bo marne szanse na powtórzenie wyników. Do tego dochodzi ryzyko zwały po wprowadzeniu podatku od zysków spolek energetycznych
  • Odpowiedz
@widmo82: No taki ma sens, że to jedyny kwartał z którego wyników nie znaliśmy, wiec równie dobrze mogę spytać jaki ma sens wrzucenie przez Ciebie tego raportu, skoro było wiadomo po pierwszych trzech kwartałach, ze będzie słaby w porównaniu z 2021 i obecna wycena. Po 3 kwartałach kurs był w okolicach 8, teraz wyceniana jest szansa na przyszłość. Na sprzedaż pójdzie ich własna farma, jest poluzowanie ustawy wiatrakowej, jest początek
  • Odpowiedz
  • 0
jest poluzowanie ustawy wiatrakowej


@clrshck: rosło głównie pod 500m a wyszło 700m. Specjaliści krytykują takie poluzowania bo to niewiele poprawia sytuację w kontekście trudności wpięcia się do sieci. rosło też pod wyniki a te okazały się średnie... słabe
OZE jest ważne tak bardzo dla UE, że bez skrupułów nie ominie tego sektora podatek od nadmiernych zysków nawet jesli dużo inwestują
Zgodzę się ze kiedyś moze to byc fajna społka na
  • Odpowiedz
  • 0
aż wszedłem na forum bankiera xD
w ich wątku w godzinę kilkadziesiąt tematów ...chyba kilku użytkowników xD
  • Odpowiedz
@widmo82: imo pod wyniki to tak średnio rosło, schemat jak ostatnio z kręceniem się w okolicach 14 ze zjazdami w okolice 13 i podbitce pod 15. Jeden zakup za 500tys wprowadził anomalie, ale wątpię by ktoś wszedł za tyle wiedząc jakie były wyniki za 3 kwartały.

Gdyby przeszło 500m to wydaje mi się, ze 15 by było na stałe przebite, ale 700 i tak uwalnia dużo przestrzeni na inwestycje. Nawet
  • Odpowiedz