Wpis z mikrobloga

Ja tylko zostawię co Generał Skrzypczak mówił na temat naszych sąsiadów gdy była inna narracja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skrzypczak: Krwiożerczy nacjonalizm Ukrainy. Kijów zupełnie nie liczy się z Polską.

Zastanawiam się, na czym prezydent Poroszenko buduje przyszłość Ukrainy. Na krwiożerczym nacjonalizmie? Straszne to. Od dawna mówię, że Ukraińcy powinni wyzbyć się nacjonalizmów, bo jak się nie wyzbędą, to współpraca z Polską będzie bardzo trudna, a w zasadzie niemożliwa - mówi gen. Waldemar Skrzypczak w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

Będzie wojna?
Dlaczego pani straszy?

Ja? Przecież pan mówił, że mamy wspierać Ukrainę, że broń im dawać, szkolić.
Ale już nie mówię. Wycofuję się ze wszystkiego, co powiedziałem na temat Ukrainy, na temat wsparcia tego kraju.

Kilka dni temu prezydent Komorowski przemawiał w Najwyższej Radzie Ukrainy, gwarantował swoją przyjaźń.
A kilka godzin później ukraińscy parlamentarzyści uchwalili ustawę gloryfikującą UPA. W tym momencie zrozumiałem, że Ukraina zupełnie nie liczy się z Polską. To, co się stało na Wołyniu, rzeź 100 tys. Polaków przez UPA trzeba mieć z tyłu głowy. Mojego wuja UPA zamordowała, przybijając widłami do drzwi stodoły. Z tego, co wiem, trzy dni umierał. Ich bestialstwo przekracza ludzką wyobraźnię. Hitlerowscy Niemcy tego nie wymyślili, co robili Ukraińcy. Siekierami rąbali ludzi. Zresztą te mordy Polaków przez Ukraińców nie zaczęły się w 1943 r., tylko już we wrześniu 1939 r. Mało kto o tym wie, a jak ktoś wie, to i tak nieczęsto mówi, że kiedy nasi żołnierze wycofywali się do Węgier i Rumunii, byli napadani przez zbrojne bandy ukraińskie. Zastanawiam się, na czym prezydent Poroszenko buduje przyszłość Ukrainy. Na krwiożerczym nacjonalizmie? Straszne to. Od dawna mówię, że Ukraińcy powinni wyzbyć się nacjonalizmów, bo jak się nie wyzbędą, to współpraca z Polską będzie bardzo trudna, a w zasadzie niemożliwa.
Politycy o tym w zasadzie nie mówią.

Generał Waldemar Skrzypczak - generał broni SZ RP w stanie spoczynku. W latach 2006–2009 był dowódcą Wojsk Lądowych. Pełnił funkcję doradcy ministra obrony narodowej Tomasza Siemioniaka, od 2012 r. do 2013 r. był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 17 kwietnia 2015

#polityka #polska #ukraina
  • 24
Ja tylko zostawię co Generał Skrzypczak mówił na temat naszych sąsiadów gdy była inna narracja ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Caracas: No ale wiesz. Teraz trwa wojna i magicznie 24 lutego Ukraina i jej obywatele się całkowicie odmienili. Teraz już są naszymi braćmi xD. To nic że kilka dni przed wojną łamali umowy z nami i blokowali pociągi z Chin do Polski. W efekcie czego nasz żałosny rząd
@Koniasz:

Ukraina sobie z nami pogrywa jak chce. Trafili nasze terytorium pociskiem i zabili dwóch obywateli. Zamiast się normalnie przyznać że to był ich pocisk


Masz na to dowody?

powiedział że to był celowy atak Rosji na Polskę za wspieranie Ukrainy


Dasz cytat takiej wypowiedzi?
@Smarek37

Ukraine’s air defence was probably responsible for a blast that killed two people in south-eastern Poland, the Polish president has said, while Nato said Russia was ultimately to blame as Moscow had started the war and launched the attack that triggered Kyiv’s defences.

While fears eased of a dangerous escalation in the war, the Ukrainian president, Volodymyr Zelenskiy, insisted on Wednesday he had “no doubt” the missile concerned was not Ukrainian.
Masz na to dowody?


@Smarek37: xD. Jaki fikołek. Ja mam przedstawiać dowody na coś co już od dawna ustalono. Kilka godzin po wybuchu trafiło do internetu nawet zdjęcie stamtąd z fragmentem pocisku. I to pocisku przeciwlotniczego S-300.I to zgodnie ustaliło sporo specjalistów na twitterze. Porównano fragment pocisku właśnie do pocisku S-300 i pasuje idealnie.
Duda mówił że to nie rosyjski pocisk.
Szef NATO mówił że to nie rosyjski pocisk.
Oficjalnych wyników
@Caracas:

Nie ma co dyskutować bo wywiad niewygodny a retoryka się zmieniła


Nie ma co dyskutować, bo szkoda się produkować we wpisach dzbanów kasujących niewygodne komentarze.
@Smarek37 Ukraińska obrona powietrzna była prawdopodobnie odpowiedzialna za wybuch, w którym zginęły dwie osoby w południowo-wschodniej Polsce, powiedział polski prezydent.



Kilka godzin po tym, jak prezydent USA Joe Biden powiedział, że jest mało prawdopodobne, aby pocisk został wystrzelony z Rosji, prezydent Polski Andrzej Duda powiedział, że z informacji, jakie posiada Warszawa, pocisk był „rakietą S-300 wyprodukowaną w Związku Radzieckim”. , stara rakieta i nie ma dowodów na to, że została wystrzelona przez
@Caracas

Gdyby rakieta była z Rosji temat byłby rozdmuchany aż do dziś

No bardziej odwrotnie raczej. Wyciszamy temat, żeby nie eskalować.
Przecież cały czas jest retoryka dawania coraz lepszego sprzętu małymi kroczkami, żeby nie eskalować. Słowo eskalować to słowo klucz drogi panie.
Ja wiem, że wy chcecie, by prawda była po waszemu, a my po naszemu. Niemniej nikt nie udowodnił Zełenskiemu, że to były ich rakiety.