Wpis z mikrobloga

Jak najbardziej serio!
Nie spamie religią gdyż nie należe do żadnej religii, byłem katolikiem ale już nie jestem gdy zrozumiałem czym jest watykan i kościół, jestem przeciwnikiem każdej religii stworzonej przez człowieka, religia to system stworzony przez człowieka.
Bóg nie jest katolicki, bo to nie katolicy stworzyli Boga tylko Bóg wszystkich ludzi, kościół katolicki natomiast zasłania się Biblią, powołują się na nią lecz tylko po to by zwodzić ludzi. Działania kościoła katolickiego,
@Czata49: Znam ten filmik.
Tak czy śmiak wiara w boga, który najpierw wybiera sobie jakiś naród, a potem przypierdziela się do innych jest przerażająca.
Jak mam wybierać między bogiem a diabłem to wolę wcale. Mam gdzieś taki wybór, na który się nie zgadzałem.
Jeżeli tak wygląda rzeczywistość to ja nie chcę w niej istnieć.
@DIO_: W porządku, tak to rozumiesz i nic mi do tego. Gwoli wyjaśnienia chciał bym Ci tylko nakreślić jak to wygląda z mojej perspektywy. Bóg stworzył człowieka oraz świat dla tego właśnie człowieka, człowiek jest najwspanialszym dziełem Boga który stworzył nas na swoje podobieństwo dając do tego wolną wole. A więc w mojej ocenie to Bóg jest jedynym właścicielem i prawodawcom świata oraz Ojcem ludzi których stworzył. Tak więc idziemy dalej,
Co to jest "katolicki bóg"? Bóg jest tylko jeden.


@ibilon: Boga nie ma w ogóle.
Ale jako agnostyk zawsze biorę pod uwagę możliwość, że jest i raczej wolę się trzymać od niego z daleka, skoro kazał zabijać ludzi.
Bóg Cię osobiście ukształtował w łonie matki


@Czata49: a co mają powiedzieć zdeformowane płody, albo te "dzieci", które umrą od razu po urodzeniu? Skoro są potrzebne "tam na górze" to po jaką cholerę wysyła je tutaj?
@GeDox: Nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć na to pytanie gdyż tego nie wiem, być może nie chodzi wcale o te dzieci same w sobie tylko o ich rodziców... Nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania.