Wpis z mikrobloga

Mirki, co sie bardziej oplaca.

Jedno bardzo duze mieszkanie zamienione na "kawalerki" (pokoje z wlasna toaleta). Czy wiecej pojedynczych kawalerek rozsianych po miescie?
Mam troche pieniedzy, z ktorymi musze cos zrobic.

Mam jedno mieszkanie na oku, koszt okolo 1mln zl.
Ewentualnie 4 kawalerki po 250tys.

Z tego co licze to mieszkanie zrobi mi wiekszy zwrot z inwestycji, ale czy sa jakies haczyki?

#wynajem #nieruchomosci #inwestycje
  • 7
@MarcelFerry: klatki dla polaka łatwiej wynająć. Trudniej znalezc najemcę na 4-5k. Ale z drugiej strony osoba płacą 5k za wynajem jest raczej pewniejsza niż jakieś podejrzane typy na najniższej w kawalerkach
Jedno bardzo duze mieszkanie zamienione na "kawalerki". Czy wiecej pojedynczych kawalerek rozsianych po miescie?

Mam troche pieniedzy, z ktorymi musze cos zrobic.


@MarcelFerry: raczej to.
Figutuje to jako 1 adres wiec do spółdzielni czy tam do wspólnoty jest 1 czynsz administracyjny, śmieci czy fundusz remontowy itd itp. do tego wszystko jest w 1 miejscu więc nie trzeba jeździć więc jak robisz kontrol to robisz kontrol potrójny
do tego kupując 1 mieszkanie
@MarcelFerry: policz sobie czy to naprawdę jest super inwestycja. Ja ostatnio też patrzyłem by wsadzić z 900k w duże mieszkanie i podzielić na 5-6 pokoi. Nawet znalazłem takie gotowe, gdzie ktoś to już robił. 5 pokoi plus dwie łazienki i kuchnia 5 min pieszo od metra. Jak policzyłem stawki warszawskie za pokój, czynsz, podatki, miesiąc w roku przestoju, drobne naprawy to mi wyszło roi 4%. A gdzie mój czas jak będzie
@sotilas: ja Ci do portfela nie zagladam to raz. Dwa z testerem nie trafiłeś. Musisz wiedzieć, że są firmy w których ownership nad jakością dostarczanego softu należy do dev teamu który ten soft pisze.