Wpis z mikrobloga

@Zoyav: @tnt1916: VoLTE to funkcja umożliwiająca rozmowy telefoniczne i SMS-y po sieci LTE, bo domyślnie telefon z LTE nie obsługuje tych dwóch funkcji (sic!). W przypadku jeśli masz telefon obsługujący LTE, ale nie obsługujący VoLTE, to na czas rozmowy telefonicznej Twój telefon połączy się z siecią w starszej technologii, 3G - a jeśli ta nie będzie dostępna, np. z racji jej wyłączania u różowego operatora - z 2G. Po
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mp107 ah, to by wiele wyjaśniało

w sumie to trochę dziwne, czemu wyłączają 3g, a zostawiają 2g? to trochę nielogiczne, albo po prostu ja jestem zielona w tych tematach
  • Odpowiedz
czemu wyłączają 3g, a zostawiają 2g?

@Zoyav: Fakt, akurat w Polsce przyjęto takie podejście, że najpierw wyłącza się 3G, a w perspektywie lat dopiero myślą nad wyłączeniem starszego 2G. Ogólnie chodzi o kompatybilność wsteczną - każdy telefon z 3G obsłuży 2G. Zatem dzięki wyłączeniu tylko 3G, a pozostawieniu 2G, każdy telefon nadal będzie działać do podstawowych funkcji typu rozmowa telefoniczna, SMS. A do Internetu "kup Pan/Pani najnowszy smarfon z naszej oferty
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
A do Internetu "kup Pan/Pani najnowszy smarfon z naszej oferty w atrakcyjnym abonamencie :) ".


czyli jak stare przysłowie głosi, jak niewiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dla mnie to uciążliwe, bo babka się pyta na infolinii o kod zwrotu paczki, a ja nie mogę wejść na pocztę, jakbym się cofnęła w technologii kilkanaście lat wstecz
  • Odpowiedz
@mp107 warto dodać że 2g działa na dłuższych falach za czym idzie większe pokrycie, zwłaszcza w terenie niezurbanizowanym. Utrzymanie tej technologi jest konieczne chociażby przez konieczność zapewnienia możliwość wezwania pomocy. Im wyższa technologia tym z reguły krótsze fale i konieczność gęstszego rozmieszczenia bts nawet co kilkaset metrów (co oczywiście też ma swoje zalety, ponieważ 112 wciąż lokalizuje zgłaszających za pomocą triangulacji, a GPS to pieśń przyszłości)
  • Odpowiedz
@Zoyav: 3g wylaczaja bo chce przerzucic czestotliwosci na 4g/5g. telefonia komorkowa to nie tylko rozne standardy ale czestotliwosci bezprzewodowe w roznych zakresach (tak szybko tlumaczac, porownaj sobie zasieg wifi czy bluetooth do radia FM i telewizji naziemnej, zerknij na zakresy czestotliwosci, im wieksza czestotliwosc tym fala jest fizycznie krotsza czyli zasieg jest gorszy, dlugie fizycznie fale lepiej sie rozchodza).
  • Odpowiedz