Wpis z mikrobloga

Pecherz czlowieka dostosowuje sie do mozliwosci kiedy moze oddac mocz oraz w jakiej ilosci moze go oddac

Ale od poczatku:

1. Przed pojsciem spac pilem szklanke wody (250ml) zeby mnie nie suszylo
1. Jeszcze miesiac temu posiadalem bidon 0.75 do ktorego sobie sikalem w nocy zeby nie lazic niepotrzebnie do toalety. Starczal on na jedno srednie szczanie.
2. Kupilem sobie nowy tym razem 1.5 litra i starczal on na jedno duze szczanie (i zostawal zapas) lub dwa srednie. Dzieki podzialce na bidonie szybko zaczelem zauwazac ze oddaje go coraz wiecej z kolejnymi nocami. Po miesiacu przestal mi wystarczac
3. Postanowilem szczac do dwoch bidonow lacznie o pojemnosci 2.25 litra i jestem na etapie gdy wystarczaja mi one na styk

Wnioski:

Rano sie czuje wysuszony i od razu wypijam dwie szklanki wody. A czasem w trakcie nocy wypijam jeszcze jedna. Pytanie brzmi gdzie jest granica? Czy jak sobie kupie baniak 5l wody to i tak go wypelnie?

#medycyna #gruparatowaniapoziomu #zdrowie
  • 81
@pieczony_szczur_z_ogniska: kiepski bait, ale gdyby ktoś serio miał takie problemy jak częste wstawanie do toalety w nocy (więcej niż jeden raz), dużo pił, a mimo to był odwodniony, miał suche śluzówki, ub często odczuwal pieczenie przy oddawaniu moczu, to polecam iść do rodzinnego lub samemu prywatnie oznaczyć poziom glikemii z osocza krwi żylnej. Kiedy mamy cukrzycę i poziom glukozy we krwi przekracza próg nerkowy, to glukoza jest wydalana z moczem. Jako,
@muchabzz: Do tego 2x odzywka bialkowa 2xamiokwasy BCAA to juz litr wody tak o. Do tego przykladowo 500g kaszy (przed ugotowaniem) czyli po ugotowaniu 1500) to juz drugi litr wody tak o. Do kazdego posilku szklanka wody (4x250ml) czyli kolejny litr. I do tego powiexzmy 4 szklanki dodatkowe wody. To 4 litry wody. W zime. A ile bedzie w lato jak beda upaly 30 stopni? O Panie...