Wpis z mikrobloga

Który program waszym zdaniem lepiej sprawdza się do #digitalpainting na PC - #krita, czy #photoshop? #procreate lubię, no ale niestety z oczywistych przyczyn nie mogę z niego korzystać na platformie, na której aktualnie pracuję. W teorii PS lepszy i rzeczywiście potrafię z niego korzystać, ale akurat w digital jakoś średnio mi się pracuje, być może to kwestia wprawy, bo rzadko korzystałem z tam z pędzli. Przewaga PS to na pewno dostępność wspomnianych pędzli, różnych pluginów i możliwość dalszej obróbki, z drugiej strony Krita wydaje się być wręcz dedykowana do digital i ma wiele usprawnień. A przecież gotowy efekt i tak zawsze można potem obrabiać w PS.

Może jeszcze jakieś są alternatywy? Generalnie nie tyle szukam programu z dużymi możliwościami, bo wiadomo, że PS najlepszy, ale po prostu z przyjaznym workflow do takich celów

#adobe #tabletgraficzny #wacom #huion #grafikakomputerowa #grafika #pytaniedoeksperta
  • 3
@GoddamnElectric: oczywistą alternatywą dla PS jest Affinity Photo. Z tego co kojarzę to Clip Studio Paint ludzie na reddicie bardzo lubią. Są jeszcze wynalazki, które próbowały powalczyć z Procreate, najbardziej znany jest chyba Adobe Fresco, ale to trzeba umieć w tabletowe UX.
@GoddamnElectric: photoshop jest dla mnie jakiś nieprzyjemny do malowania. Ja akaurat najwięcej prac na komputerze zrobiłam w Clip Studio Paint. Ma dość rozbudowany interfejs, ale jednak dopasowany do malowania/rysowania. Kritę pamiętam jako całkiem przyjemną, ale niestety mi muliła. Jej plusem jest na pewno to, że można sobie bardzo szybko wgrać zestaw skrótów z innego programu.