Wpis z mikrobloga

Pytanie co do zatrzymania w wyznaczonym miejscu na egzaminie. Po zatrzymaniu na jezdni przy jej prawej krawędzi, mogę ruszyć jeśli widzę że jakieś auto za mną stoi i ma włączony kierunkowskaz, ale nie może mnie ominąć bo z naprzeciwka jadą samochody? Czy mam czekać aż z naprzeciwka nie będzie ruchu i auto za mną mnie ominie? Nie mówię tu o sytuacji gdy jakieś auto mnie już omija, tylko gdy ma włączony kierunkowskaz i za mną stoi, ale nie może mnie ominąć bo z naprzeciwka jadą samochody. Wtedy mogę ruszyć czy mam czekać aż nie będzie ruchu z naprzeciwka i auto za mną mnie ominie? Chodzi mi o taką sytuacje na egzaminie. To samo pytanie jeśli zatrzymuje się na drodze dwupasmowej jednokierunkowej, i za mną zatrzymuje się auto z włączonym kierunkowskazem, ale nie może mnie ominąć bo lewym pasem jadą samochody.
#prawojazdy #egzaminnaprawojazdy #przepisydrogowe #kategoriab
  • 2
@Averoeees: wydaje mi się że to jest sytuacja którą egzaminator może wykorzystać, ale jeśli gość z tyłu w pełni się zatrzymał to bym dał gaz i się bronił że nie utrudniłem mu ruchu, chyba że gość z tyłu będzie narwany i szybko cię wyminie jak tylko zrobi się wolne, wolałbym tą drugą sytuacje bo nie jest powiedziane czy masz czekać w miejscu sekunde czy trzy sekundy i w sumie możesz ruszyć