Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace jeszcze jedno mireczki jak usunąć klucz do Windowsa z płyty głównej czy gdzie on sie znajduje, ulomek gpt wyplul mi cos takiego to chyba nie to o co prosilem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Naciśnij przycisk Start i wpisz "cmd" w polu wyszukiwania.

Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę "Wiersz polecenia" i wybierz "Uruchom jako administrator".

Wpisz poniższe polecenie i naciśnij klawisz Enter:

slmgr.vbs /upk
ButyNaAsfalcie - #pcmasterrace jeszcze jedno mireczki jak usunąć klucz do Windowsa z ...

źródło: 1671125054546466309

Pobierz
  • 6
@Buty_Na_Asfalcie: To raczej tak nie zadziała, bo ten klucz przypisany do płyty głównej jest trzymany na serwerach Microsoftu, i to działa tak że jak postawisz Windowsa na kompie który jest w ich bazie danych, po połączeniu z netem z automatu zostanie zaaktywowany. Ta komenda tylko usuwa klucz na urządzeniu.
@supra107 sa jakies skrypty do uwalniania kluczy. usowasz z plyty. To wraca do MS i sprzedaja go pozniej jeszcze raz. Zaczelem pracowac wlasnie przy naprawie kompow, ale nie mam do tego dostepu.
¯_(ツ)_/¯
Ale jak dobrze pamietam to mozna w BIOSIE poprostu wykasowac. Niektore plyty to obsluguja.
@Buty_Na_Asfalcie hehe widocznie chat gpt pyta w googlu. Pierwsze co mi zwróciło:

At the command prompt, enter the following command: slmgr. vbs /upk. This command uninstalls the product key, which frees the license for use elsewhere. You are now free to transfer your license to another computer.