Wpis z mikrobloga

@some_ONE: ja wiem, że nie zabierze, ale ostatnio dwóch PowerBI zawodowców pytałem jak zrobić pewną nieskomplikowaną funkcję i nie wiedzieli. Kombinowali jakimiś CALCULATE itd... a PowerBI podał mi nazwę funkcji która jest zintegrowana od czasów Excela.

Chyba bardziej chodzi o to, że szybciej osiągniemy wyniki, niż gdybyśmy mieli szukać tego po necie.

Wyobraź sobie, jakbyśmy takiego CGPT nakarmili githubem?
@Zielony_Minion: On już jest nakarmiony GitHubem. Z tego wynika, że "umie programować".

@olinek_okraglinek Chat-GPT się nie uczy. On w ogóle nie "myśli" tak jak większość sobie wyobraża. W dużym uproszczeniu działa tak, że składa zdania przed dobieranie najbardziej pasującego dalszego ciągu (z największym prawdopodobieństwem, że tworzy poprawne zdanie) element po elemencie, na podstawie terabajtów ciągów tekstowych z internetu.

Dlatego czasami robi takie błędy. Bo ludzie takie błędy często robili, a on
@Vetinari: panie, ja z IT xD wiem że to jest tak że on bardziej dobiera słowa które mają większe prawdopodobieństwo że powinny wystąpić w danej sekwencji słów na podstawie wielowymiarowych macierzy prawdopodobieństwa
A co do zagadek matematycznych to jakiś czas temu po prostu weszła łatka żeby takie zabawy ukrócić
Wyobraź sobie, jakbyśmy takiego CGPT nakarmili githubem?


@Zielony_Minion: tym samym githubem, który jest w większości zaśmiecony projektami juniorów? Czy na takiej zasadzie jak copilot kradnie kod z licencjonowanych repo?