Wpis z mikrobloga

#wykopcanyonclub #rower

Dotarł do mnie dzisiaj Endurace CF 7 i zaskoczyla mnie jedna sprawa: czy tam sa plastikowe podkladki pod mostek kierownicy? xD Chyba, ze to karbon to zwracam honor. Przyzwyczajony byłem do metalowych.

Drugi temat, to opisywany tutaj marnej jakości ekspander rury sterowej. Próbuję w kilku wpisach dowiedzieć się, jaki finalnie kupić, ale są rozbieżne informacje. 1 1/4 jest bardzo mało na rynku, a tym bardziej 50mm. Ktoś gdzieś indziej pisał, że wkładał 1 1/8. Jak to w końcu jest?
  • 25
@XpedobearX: po złożeniu wszystko ok z rowerem blat nie krzywy ? :P No Canyon ma nie typową rure serową i właśnie jak szukałem mostka to ciężko coś sensownego znaleźć na 1 1/4 chyba że są jakieś wkładki specjalne żeby pasowało na 1 1/8 może ktoś wymieniał i się wypowie
@krymic1991: jeszcze go nie skrecilem, tak otworzylem karton i mnie to zaciekawilo :D poki co zauwazylem jedynie zatluszczona przednia obrecz w jednym miejscu, ale to pewnie jakas pasta, by latwiej opona weszla.
@krymic1991: Też przednia tarcza ma bicie, tylna git. Ogólnie rama bdb, jest jeden malo widoczny mankament, jakaś czarna ryska pod lakierem oraz lekko zadarta farba śruby na korku sterów. Poza tym ok, muszę delikatnie podregulować przednią przerzutkę.
@krymic1991: mostek wymieniałem, co się naszukałem to moje. Na rynku w cenie znośnej i od ręki znalazłem tylko marki XLC.
Być może jak popytasz to coś będzie w sklepach Gianta, bo oni też pakują takie mostki do swoich rowerów.
Jak wrzucisz mostek XLC do canyona, to musisz pamiętać że jest on niższy od fabrycznego i będziesz potrzebował podkładki.
@krymic1991: @Wycu91 W sprawie mostka 1 1/4" można napisać do serwisu Canyona i poprosić ich o wymianę korpusu na inną długość. Serwis robi wtedy bezpłatne zamówienie na nowy a potem ogarnia kuriera żeby odebrał stary.

Obecnie jest tylko z tym takich problem że tych mostków po prostu sami nie mają (a przynajmniej V13 który potrzebuję) XD Dwa tygodnie temu poprosiłem ich o krótszy mostek - oczekiwana data dostawy w połowie sierpnia.
takie-inne-uczucie - @krymic1991: @Wycu91 W sprawie mostka 1 1/4" można napisać do se...

źródło: Screenshot 2023-03-27 at 22.42.24

Pobierz
@pawepan: poki co jeszcze nie dopasowalem go w pelni i aura na zewnatrz nie pozwolila na jazde testowa. na pewno geometria jest inna niz w moim poprzedniku, lecz wydaje mi sie, ze ciesze sie iz nie wzialem XL tak jak chcialem, a L tak jak podpowiadal ich kalkulator.
@Wycu91: pytałem tam narazie jeden gościu miał ale okazało się że model V15 a tam już inna rura sterowa bo 1 1/8 :P i w końcu jaki założyłeś mostek ? też krótszy potrzebowałeś?