Wpis z mikrobloga

Mireczki właśnie zacząłem oglądać debatę BBN i muszę powiedzieć, ze uczestnicy mówią Bartosiakiem. Wiadomo, ze Jacula Ameryki nie odkrył, ale jeśli ogląda się go i czytał to można zauważyć, że często podkreśla on iż rola nasyceniem dronami, domena cyber, własne satelity, łączność, ze wojny nie wygrywa armia zawodowa, a pozwala ja dokończyć jest armia rezerwistów, ze potrzeba zmiany funkcjonowania państwa jest w obecnych czasach istotna. Do takich samych wniosków doszli uczestnicy debaty. Po ich słowach można stwierdzić, ze w ten sposób ma być rozbudowywana nasza armia i nie tylko.
Kiedy musiałem przerwać ze względu na prace (więcej informacji postaram się przekazać po 16). To słyszałem, ze nawet Wolski stwierdził iż ciężko jest teraz jednoznacznie wysnuć co dokładnie się dzieje na Ukrainie ponieważ jest spora dezinformacja spowodowana różnymi przyczynami często zamierzonymi. Czyli klasyka Bartosiakowa - mgła wojny (z ang. Fog of war).
Tak wiec ten mem nie bardzo pasuje.
#bartosiak #wolski #wojna #wojsko #ukraina
Pobierz
źródło: 994A53F5-7997-4283-9414-AF43B2404B0B
  • 16
@blackthorns: a bo dałeś się złapać na psychologiczną sztuczkę Bartosiaka on wykorzystuje efekt aureoli tzn. rzuca do debaty prawdziwe zdania i gdy Ty jako widz złapiesz haczyk i uznasz że: „nie no ten gość mówi sensownie” to on wylatuje ze swoimi odklejkami że powinniśmy prewencyjnie zaatakować Białoruś i walczyć pod Niemnem w ramach aktywnej obrony i Ty jako że wcześniej mówił sensownie to z automatu przyklepujesz też to w swojej głowie
i walczyć pod Niemnem w ramach aktywnej obrony


@mial85: a to nie jest tak żęe oni twierdzili że trzeba wciągnąć i bronić się u nas, a opowieści o aktywnej obronie weszły jak zobaczyli aktualne zakupy WP?
@mial85: proponuje abyś nie mierzył innym swoją miarą. Poza tym nie przypominam sobie aby Bartosiak twierdził, ze jak to napisałeś „powinnismy zaatakować i prewencyjnie walczyć pod Niemnem”.
@blackthorns: Ale się ludzie obsrali w komentarzach. Prawda jest taka, że Jaca wykonał wielką robotę w popularyzacji rozmowy strategicznej w naszym kraju. Oczywiście można się z nim zgadzać albo nie, można polemizować z jego wypowiedziami, książkami i pracami. Nie zmienia to faktu, że ta cała banda marud, którzy siedzą i mówią, że się nie zna, że przeczytał tylko jedną książkę i, że przedstawia wulgarną formę geopolityki nie zrobili promila tego co
@6a6b6c: https://www.youtube.com/watch?v=fu8r_rOZYaw filmik z Jacą 4-lata temu 100k wyświetleń, pamiętam jak to oglądałem wtedy, to była rewolucja, bo po raz pierwszy ktoś kogo ja znam na polskim YT podjął próbę wyjaśnienia dlaczego historia i polityka wygląda tak jak wygląda. Zgadzam się, że od czasu wojny jest istny boom, nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że polskiej debaty strategicznej nie można podzielić na przed i po Bartosiaku, jeśli chodzi o popularyzację.

Tutaj masz
@panDario: Wojskowi nie mogą toczyć publicznej debaty o problemach strategicznych lub wojskowych, bo oznaczałoby to ich polityczno-zawodowy koniec. Nie chodzi o ujawnianie wrażliwych danych, tylko niekompetencji polityków.
@Wrocarz: a ile z tych wyświetleń było po rozpoczęciu wojny?

W sumie popularyzacja takich czy innych zagadnień nie jest niczym złym. Lepiej żeby gawiedź dyskutowała takie tematy, niż co tam Daniel Magical do kociołka dziś wrzucił. Nie ma się co czepiać i wyliczać ile jemu się zasług należy, a ile wojnie. Jest popyt i jest ktoś to wykonał pracę, by go zaspokoić.