Wpis z mikrobloga

#gielda
Moje małe podsumowanie inwestycji w Rolls Royca i tego co się dzieje ;)
Po dość udanych winnikach RR zapowiedział walne już 11 maja, ogólnie w skrypcie do głosowania nie ma nic niesamowitego:
-przedłużanie kadencji obecnym dyrektorom
-utrzymanie prawa do zakupu akcji własnych
-określenie stawek zakupu akcji własnych i ilości jaką można nabyć
-utrzymanie prawa do emisji nowych akcji
-utrzymanie prawa do pierwokupu istniejących akcjonariuszy

Dopisek do całego skyptu jest taki że RR nie zamierza ani zwiększać kapitału poprzez emisję i nie zamierza też skupować akcji własnych z małym plusikiem że to akurat może się zmienić do tego 11(raczej wątpię).

Wychodzi na to, że czeka mnie bardzo nudne pół roku jako inwestora tej spółki ()

Zysk jaki pokazuje mi makler na dzień dzisiejszy to 110% ale realny zysk który mam to jakieś 60% (rolowałem w tamtym roku pozycje dla optymalizacji)
Tak samo pozbyłem się około 4000 akcji RR, w ramach redukcji pozycji którą sobie postanowiłem i przenoszę powoli te środki na polskie spółki dywidendowe, nie planuję już większej redukcji akcji RR.

Sama pozycja RR na chwilę obecną to +-80k pln co uważam za optymalny dla mojego portfela, bo mogę w razie problemów pozycję zredukować bądź zwiększyć w zależności od sytuacji, moja psychika jeszcze trochę źle znosi pojedyńcze pozycję powyżej 100tysiecy pln.

Jeśli chodź o sam kurs to spodziewam się takiego turlania na poziomie 130-170 do wyników za półrocze, no ale zobaczymy jak będzie.
Na razie będę skupiał się na zarządzaniu portfelem tak żeby zgarnąć optymalnie dużą dywidendę z polskich spółek które już posiadam.

Podsumowując, jestem zadowolony z swojej decyzji o inwestycji w tą spółkę, trochę zarobiłem i zdobyłem trochę wiedzy o rynku.
Podstawowe założenie które sobie postanowiłem w 2021, jest ciągle to samo: "Chcę otrzymać pełną dywidendę z RR" i z tym stwierdzeniem prowadzę całą tą inwestycję.....nudną w porównaniu do tego co czytam o spółkach niektórych ludzi tutaj na tagu, ale zyskowną. Najwidoczniej nie można mieć jednocześnie zabawy i pieniędzy na giełdzie, trzeba coś wybrać, a że w życiu jestem nudny to moje inwestycje też takie są ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz PoteznyPiSowskiInwestor - #gielda 
Moje małe podsumowanie inwestycji w Rolls Royca i ...
źródło: Przechwytywanie22
  • 1