Wpis z mikrobloga

  • 0
@------: Gdzie? W jaki sposób? Najeżdżając na obligacje widzę po prostu "okres 1 oprocentowanie 3.3%" i nic więcej. Jak sprawdzić od jakiego miesiąca przejdę na inflacyjne oprocentowanie i za odczyt z którego miesiąca będę miał liczone przez kolejny rok?
  • Odpowiedz
@Derasot: czyli dalej jesteś na pierwszym okresie. Po roku po najechaniu będziesz miał pierwszy okres i drugi okres. Czyli pierwszy okres to ten rok co już był i drugi aktualny. Po następnym roku pojawi się trzeci okres, który będzie aktualny.
  • Odpowiedz
  • 0
@------: no to rozumiem, ale nadal nie mam odpowiedzi na swoje pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli kupiłem obligacje 4 letnie pod koniec maja 2022, to mój roczny % będzie teraz zależny od odczytu inflacji za marzec 2023 który zostanie podamy dopiero w kwietniu 2023?

czy jakoś inaczej to działa, bo w wielu miejscach sprzeczne wersje już czytałem.
  • Odpowiedz
@Derasot: Dokładnie tak.
Jak masz obligacje z maja to oprocentowanie liczy się z odczytu miesiąca poprzedniego czyli kwietnia, a w kwietniu podają inflację za marzec, więc będziesz miał oprocentowanie INFLACJA Z MARCA + 1,25pp czy ile tam teraz dają.
  • Odpowiedz