Wpis z mikrobloga

#garmin #bieganie

Od niedawna mam znowu garmina, tym razem z mapam. Z racji zblizajacych sie zawodow, potrzebuje odpalic navi po tracku. Testowalem to ostatnio na treni gu i stad moje pytanie:

Czy jest opcja nawigacji po wgranym sladzie, ale bez wyswietlania mapy? Po prostu czysty ekran ze sladem w formie kreski i trojkatem pozycji i zwrotu?

Po odpaleniu nawigacji, mam slad ale na mapie [pic rl], a strzelam ze to zre baterie znacznie bardziej niz wyswietlenie samego tracka.

Zalezy mi na maksymalnej optymalizacji czasu pracy na baterii.
PurpleHaze - #garmin #bieganie

Od niedawna mam znowu garmina, tym razem z mapam. Z r...

źródło: 2022-garmin-forerunner-955-solar-navigating

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PurpleHaze: chyba się nie da kolego. A nawet gdyby to nie będzie miało to aż takiego odbicia na baterii. Kombinowaobym bardziej np w innym trybie bez wszystkich satelitów. Na ile czasu potrzebujesz baterii?? Ile zegarek może??
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Powinno się dać tak: odpalasz normalnie aktywność i nawigację po kursie. Potem wchodzisz w ustawienia danej aktywności -> mapa -> konfiguruj mapy i tam możesz wyłączyć wszystkie mapy jakie masz na zegarku. Jak to zrobisz, to na ekranie zostanie Ci tylko kreska śladu, a w tle nie będzie żadnej mapy.

Pytanie oczywiście na ile to pomoże baterii. Wydaje mi się że dużo większy uzysk osiągniesz ustawiając następujące opcje:
- zapis danych -> inteligentny
- tylko GPS, bez GLONASS itp
- wyłączenie parowania
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: nie wiem na ile zda to egzamin przy bieganiu ale na rowerze robię tak iż po prostu wyłączam tarcze zegarka. Jest czarny ekran. Gdy chce sprawdzić gdzie idzie ślad i jaka jest moja na nim pozycja to ruch ręka w kierunku oczu włącza tarcze i widać wówczas ostani używany ekran czyli np mape. Dodatkowo mam włączona informacja o zejściu ze śladu. Wówczas jak zboczysz z trasy to o tym
  • Odpowiedz