Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tym hackowaniem zusu i zatrudnianiem żony miesiąc przed porodem na własną firmę JDG? W internecie czytam, że kontrola zusu murowana a sam zasiłek za urlop macierzyński to średnia z ostatnich 12 miesięcy - więc musiałbym chyba z 24k wypłaty ustalić za jeden miesiąc żeby to miało sens ale znowuż tyle nie zarabiam xDD


A z drugiej strony ponoć każdy znajomy tak planuje zrobić i tak im księgowi podpowiadają. Macie jakiśch księgowych online co nie zdzierają, albo sami przechodziliście przez taki case?

#zus #jdg #ciaza #ksiegowosc
  • 19
@mat12: podważą ci to jako czynność pozorna czy inne. Nawet nie masz co myśleć, że wypłacą.
Mojej znajomej trzepali macierzyńskie bo podpisała przedłużenie umowy będąc w ciąży - z kompletnie niepowiązaną firmą w której już pracowała rok, w której było masę dowodów że pracowała itepe.
Trzepali przez pół roku.
Tutaj nawet nie ma co myśleć, że się uda.
  • 1
@Hissis: Żadnej złej kondycji finansowej nie ma :) W Polsce są oszustwa i oszustwa. Za jedne się idzie siedzieć a inne to pieniądze leżące na ziemi. Próbuję po prostu rozkminić czy ja jestem w błędzie sądząc, że z tym zatrudnieniem to jakaś krzywa akcja i proszenie się o kłopoty czy znajomi którzy twierdzą, że przecież to łatwa kasa i tak im księgowi każą robić.

Poza tym i tak jest 1k kosiniakowego
@mat12: Tym bardziej dla mnie to absurdalnie teraz wygląda, no ale rób jak uważasz, Twoje życie, Twoja przyszłość, Twoja rodzina, trzymaj się i uważaj na ruchy mordko, polecałbym przemyśleć sobie wszystko na spokojnie, zrobić jakiś bilans potencjalnych zysków i potencjalnych strat, wyciagnać wnioski i dopiero podjać słuszną decyzję.
Z fartem.
  • 0
@Hissis: Dlatego pytam tutaj najpierw zanim wydam dodatkowe 150zł czy 300zł na konsultacje księgowej, żeby dowiedzieć się, że to powalona i nieopłacalna akcja.
@mat12: Na JDG średnia podstawa z ostatnich 12 miesiecy. Ogólnie jest do zrobienia, ale ważny jest stan faktyczny. Musi być niepodważalny, czyli warto zadbać o dużo dowodów że rzeczywiście była realna potrzeba aby założyć JDG w takim momencie (lub zatrudnić osobę w takim momencie) i że rzecyzwiście była prowadzona działlność( osoba wykonywała prace w przypadku B2B)

W sądzie grzebią mocno. Znam przypadek że małżeństwo miało 2 JDG i w jednej był
@mat12: wydaj na ksiegowa to siano, bedziesz wszystko wiedzial. Ostatnio byla historyjka, ze laska wlasnie taki manewr zrobila, byla jakas kontrola z zusu wlasnie, sprawa trafila do sądu, ale to wszystko upadlo, uzasadnienie bylo takie, ze zus nie mial zadnych podstaw do kontroli, skoro babka podwyzszyla sobie skladki w DOZWOLONYCH przez prawo granicach. Nie umiem tego znalesc niestety. Moze to nawet nie tu, tylko w ramach mema na Mistrzach czy gdzies
@sneak_peek a jak ma się zainteresować jak jest pod stołem i nie widać? Jak widzisz takie rzeczy to zgłoś. ogólnie to ani pracownikowi ani pracodawcy się nie opłaca takich rzeczy zgłaszać. Konkurencje można #!$%@? ewentualnie
@mat12: no to nie rób tego miesiąc przed porodem tylko zatrudnij ją na kilka miesięcy przed pójściem na zwolnienie. Im więcej miesięcy opłacania składek tym mniejsze prawdopodobieństwo kontroli.
@zibizz1: w regionie o którym mówię prawie każdy zakład tak robi i jest to tajemnica poliszynela. Niemożliwe żeby US o tym nie wiedział więc albo im się opłaca nie wiedzieć albo są za ciency żeby się za to zabrać. Zastanawiający jest brak kontroli z ich strony. Nie chcę zdradzać szczegółów o jaką branżę chodzi