Wpis z mikrobloga

Cześć.
Od jakiegoś czasu po pobycie w Pradze, strasznie mi Czechy siedzą w głowie i mega mi sie spodobały. Czy wie ktoś czy idzie tam znależć prace w korpo dla początkujecego z samym polskim, angielkskim (no i w sumie jednym językiem kaukaskim) bez znajomości czeskiego? Kończe studia z FiRu w UK więc po angielsku jestem biegły. Patrzyłem na oferty w #big4 to wszędzie czeski wymagany jest. Wiem, że w IT byłby łatwo, choć nie wiem czy na tyle, żeby mi zależało uczyć sie czego innego (może w przyszłosci jakies BI i SQL wleci). Pracuje ktoś tam w finansach? Oczywiście jakby mi się udało to bym sie uczył czeskiego.

#czechy #korpo #korposwiat #fir #big4
  • 5
Bez problemu znajdziesz pracę, na czeskim rynku jest deficyt wykwalifikowanych pracowników. Sam siedzę w korpo i jeszcze jak mniej więcej mówię poprawnie po czesku tak z pisaniem już mam większe problemy ale nikomu to nie przeszkadza. Oficjalne rzeczy piszę przez translator bo czeska pisownia jest hmmm.... dziwna. Gdzie mogę piszę po ang i nikt nie robi mi z tego powodu problemu bo to miedzy narodowe korpo.