Wpis z mikrobloga

Istarska Pustinja to jałowy, skalisty kawałek terenu położony w północno-zachodniej Chorwacji, przy samej granicy ze Słowenią.

Znalazłem to miejsce jako ciekawostkę turystyczną i poza nietypowem krajobrazem nie ma tu żadnej infrastruktury. Na skraju wsi, przy ostatnich zabudowaniach stoi tabliczka wskazująca dalszy kierunek i ... na tym się kończy. Przechodzimy kilkadziesiąt metrów i jesteśmy na miejscu.

Zastajemy obszar rozciągającego się na kilkaset metrów czegoś, co przypomina wybetonowany model 3D pasma górskiego. W pewnym sensie matka natura stworzyła to miejsce na podobieństwo klasycznych gór, ale w skali pasujacej raczej do parku miniatur.

Na myśl przychodzi mi jeszcze jedno miejsce - podobnie pozbawione gleby wzgórza (ale już o "właściwych" proporcjach) spotkałem na #malta, tzw. Clay Hills

Odsłonięta tu skała fliszowa to podstawowy budulec środkowej Istrii. Dzięki temu miejscu łatwiej zrozumieć, dlaczego środkowa Istria nazywana jest szarą.

Jak ktoś ma czas albo/i ochotę pobawić się i odpowiednio pokadrować fotografie, to z pewnością można wyciągnąć tu ciekawe, nietypowe ujęcia.

---
13/x
Obserwuj również: YT | IG | FB
Tag do obserwowania/czarnolistowania: #bzdecior #bzdeciorphoto

#ciekawostki #geografia #fotografia #mojezdjecie #podroze
#podrozujzwykopem #balkany #chorwacja
bzdecior - Istarska Pustinja to jałowy, skalisty kawałek terenu położony w północno-z...

źródło: walka natury

Pobierz
  • 8
  • 0
@Nerlo_ajcats:
Najbardziej intuicyjne tłumaczenie "istryjska pustynia" to dokładnie 0 wyników w Google.
Pozostawiam więc nazwę w oryginale - tak, aby bardziej dociekliwi mogli odnaleźć to miejsce w internecie.