Wpis z mikrobloga

Mireczki pomóżcie,
Mam 30 lat i strasznego doła zawodowego. :( Ciągle trafiam do prac, w których jest mobbing lub wykorzystywanie finasowe. Teraz kończy mi się okres próbny w nowej pracy i po rozmowie z szefem spodziewam się utraty pracy, bądź słabych warunków finansowych ( teraz mam lekko ponad najniższą)
Mam dość tego, że albo trzeba znosić jakieś toksyczne środowisko i zespół, albo #!$%@?ć za miskę ryżu. Moja samoocena, w związku z tym spada coraz bardziej.

Do tej pory zajmowałam się projektowaniem wnętrz, niewielkich konstrukcji. Mam wrażenie, że to nie jest jednak dobry kierunek. Jestem dość ambitną osobą, chciałabym się totalnie przebranżowić. Nie wiem jednak w co, jak zacząć. Nie wyobrażam sobie tak żyć kolejnych 30 lat.
Czego się uczyć? W jakiej branży rozpocząć pracę? Może ktoś coś mi doradzi, w jakim kierunku iść?

#praca #mobbing #rozwoj #przebranzowienie #pracbaza #pracait #pracazdalna #wlasnadzialalnosc
  • 8
  • Odpowiedz
@alabastrum:
Praca na etat to jest non stop słuchanie się kogoś, jest tyle możliwości nadużyć co sama widzisz,
znajdż sobie dobrego męża co będzie na ciebie pracować, w domu będziesz miała wolny czas dla dzieci, internet, na spotkania z koleżankami, możesz rozwijać swoje pasje, czytać ksiażki, nagrywać na youtube.
Bycie korposzczurem w kołowrotku jako oznaka niezależności, kończy się wyzyskiem, mobbingiem, pogardzaniem i zniszczeniem psychiki, a te pieniądze i tak nie
  • Odpowiedz