Wpis z mikrobloga

Co według was jest najlepszym sposobem na 200k PLN dla programisty z perspektywą pracy zdalnej? Kupno teraz mieszkania z kredytem 2% w dużym polskim mieście? A może zabranie tych pieniędzy gdzieś za granicę i tam ułożenie sobie życia? A może inwestycja w coś innego niż nieruchomości? Dodam że nic w tym kraju mnie nie trzyma, chodzi tylko o to żeby te pieniądze za 10 lat były warte jak najwięcej.
#finanse #nieruchomosci #kredyt2procent #inwestycje #inwestujzwykopem
  • 48
@herbatananoc nie, w pierwszej kolejności wolę wynajmować na czarno mieszkanie na pokoje, może Airbnb, to bardziej ciekawostka jest, bo faktycznie łatwo to wyłapać kiedy transakcje są w obrębie rodziny. Co innego jeśli masz bardzo zaufanego znajomego, wtedy to nie wyjdzie i może być nawet kara śmierci za to, wykrywalności wtedy nie ma
@herbatananoc jak myślisz, w jaki sposób? jak oni mi udowodnią czy tam mieszkam? listonosz? urzędnik będzie mnie nachodzić? nie mogę wyjechać na długie wakacje? nie mogę mieć gości z noclegiem? jestem ciekaw co wymyślą, ale pewnie to tylko gadania pod wybory, a faktycznie mnóstwo pójdzie na wynajem bez żadnego problemu
@bradiaga: A jak się w ogóle udowadnia przestępstwa? Nie jestem specem, ale dziwi mnie Twoje podejście, bo tak to można kozaczyć jak się chce wyłudzić voucher na kino, a Ty chcesz złamać przepisy kodeksu karnego. Będą mieć Twój paszport z wyjazdami do Tajlandii, świadectwa sąsiadów, że mieszkał ktoś inny, być może zeznanie tego kogoś, że płacił Twojej cioci kasę - a Ty naiwnie pytasz "a jak mi udowodnią".
@herbatananoc tak, jesli wszyscy uczestnicy programu będą pod ścisłą obserwacją albo najemca będzie latał po urzędach z donosami. jakby każdego tak prześwietlali i w Polsce byłoby coś takiego jak nieuchronność kary to by miejsca we więzieniu nie starczyło. ale zobaczymy, może masz rację i będą ostro prześwietlać kartoteki beneficjentów