Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wpisu: https://wykop.pl/wpis/70771037/zaczynam-rozumiec-dlaczego-ludzie-nienawidza-agent @Darth_Gohan

To też dochodzę do tego samego wniosku, a jestem dopiero na początku swojej wielkiej przygody...

Szukam mieszkania dla 4 osób, czasem coś się znajdzie ale korespondencja z tymi jełopami to prawdziwa patola.
Jedna z nich: na #!$%@? napisałem na FB do jakiegoś developera (miasto ~100k ludzi) i haps - mają mieszkanie! 3 pokoje, garderoba, 73 metry, dwustronne, blok odnowiony w 2022. Dobra, jaka cena za wynajem? Jaka cena do kupienia? Wynajem z możliwością wykupu? Jakieś zdjęcia? Cokolwiek?

To się dowiedziałem, że mieszkanie na wykończeniu, to mogą nawet płytki w łazience położyć jakie będziemy chcieli ALE PAN PRZYJEDZIE TO POGADAMY, OBEJRZYMY. Ale panie, szkoda naszego wspólnego czasu, pan coś powie. PROSZĘ PRZYJECHAĆ, BĘDZIE ŁATWIEJ.

Kobita usłyszała, że 73m, garderoba, pachnie nowością, no to jedziemy. Facet ze 3 dni wysyłał sms czy dzisiaj będę.

Przyjeżdżamy godzina 18, ciemno, a tam #!$%@? stan developerski, gips na ścianach dopiero położony, mieszkanie się suszy, kontaktów brak, na szybko podłączona lampa jedna (taka wiecie, do podświetlania nierówności ścian) w całej chaupie, latarkami se świecimy.

I gość mi przez telefon mówił, że mieszkanie na wynajem. Na miejscu pytam kiedy, to mówi, że nie będzie kłamał, że w tym miesiącu, ale za 2-3 pewnie się uda. Wyposażenie do ustalenia (czy moje, czy oni wstawiają). Pytam jakie media, bo zakładam, że woda i prąd + jaki czynsz i co jest w czynszu. ON NIE WIE. Jest światłowód? ON NIE WIE. Pytam czy to wspólnota, spółdzielnia, czy inny kibel, to gość mówi, że w przyszłym tygodniu będzie spotkanie i będą uzgadniane szczegóły. Pytam jaka cena za wynajem, a ON NIE WIE.

Pytam jak warunki wynajmu z opcją wykupu to mówi, że musi uzgodnić.

Pytam jaka cena za metr do zakupu, to ON NIE WIE ale oscyluje, że 6800-7500. Pytam czy wykup w stanie developerskim czy wykończone, to ON NIE WIE ale CHYBA będzie można uzgodnić.

#!$%@?, dopiero staję się ekspertem od nieruchomości, budowlanki, wykończenia mieszkań i kredytów hipotecznych, trochę się bałem, że przyjadę i gość sobie pomyśli "co za debil mu dupę zawraca", a tu widzę, że zupełnie na odwrót.

Też zawołam @puexam skoro lubisz takie opowieści.

#zalesie #nieruchomosci
  • 5
@damiano_polishiano: Nie wiem czy lubię takie opowieści. Nie lubię. Ale jak @Darth_Gohan słuchał moich wywodów o patologii rynku pośredników to mi nie wierzył więc mu od czasu do czasu wrzucałem ale no najedzony głodnego nie zrozumie :P

Żeby odbić piłeczkę wiem że też się zdarzają normalni pośrednicy. Tacy zwykle prowadzą małe działalności, mają kilka ofert na krzyż i faktycznie działają żeby sprzedać nieruchomość, w przeciwieństwie do "wrzucenia na portal i niech
@damiano_polishiano: ale przecież jest na to prosty sposób w tej koniunkturze: nie kupuj poprzez pośrednika. Zajmie Ci to dwa razy dłużej, ale za każdym razem jak jedziesz, to wiesz do czego, bo właściciel Ci nie wywinie takiego numeru jak opisujesz.

Jak nie musisz mieć mieszkania na gwałt i nie szukasz czegoś nietypowego, to jest to najprostszy sposób na ograniczenie stresu.

I wcale nie tracisz 90% rynku olewając pośredników, jak niektórzy piszą,