Wpis z mikrobloga

Przenosiłem swój numer z 5 razy przez ostatnie kilka lat, ale pierwszy raz mam taką sytuację.

Wczoraj w salonie Play złożyłem wniosek o przeniesienie numeru do Virgin na kartę.

Termin przenosin: dzisiaj.

Odpalam rano kartę, wykonuję połączenie aktywacyjne i wywala mi komunikat "nie zarejestrowano w sieci".
Tam gdzie nazwa oparatora się wyświetla w telefonie to mam napis "tylko połączenia alarmowe".

Nie jestem w stanie puścić żadnego sygnału, na mój numer też nic nie dociera (chciałem zarejestrować się w Play24 ale no nie dochodzą smsy aktywacyjne).

Pani na czacie napisała mi, że muszę czekać do 24h, z tego co ona widzi to numer oczekuje na aktywację, a pierwsze połączenie zawsze jest nieudane.

Czat czatem, a praktyka praktyką. Ma ktoś z tym doświadczenie? Trzeba wcześniej doładować konto czy po prostu mam robić faktycznie tak jak jest we wskazówkach czyli wsadzić kartę, wykonać połączenie (no nie da się ale komunikat o niezarejestrowaniu mam - liczy się?) i czekać aż zaskoczy?

De facto mogę poczekać te 24h, nie pali się ale przeważnie zawsze jest taka regułka, że tyle się czeka na aktywację czegoś a w praktyce idzie to od strzała.

#virginmobile #play #prepaid @play_polska
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@pablo_see Restartowałem, wyłączałem, kartę wyciągałem na włączonym i wyłączonym telefonie... Generalnie znam procedurę ze swojej strony bo to nie są moje pierwsze przenosiny tylko jak słyszę regułkę o czekaniu do 24h a coś nie dzieje się od razu to mam wrażenie, że i po tych 24h będzie klops. No ale poczekam.

Nie wiem jedynie czy powinienem doładować konto czy najpierw czekać na aktywację. Nic o tym nie wspominają, zapytałem na czacie to
  • Odpowiedz
@YOLOmariolo: ogólnie to zależy. Jak wniosek MNP w systemie się zamknął i numer oczekuje na aktywacje to wyłączaj i włączaj co jakiś czas telefon lub wybierz ręczny wybór sieci i powinno wkrótce zaskoczyć. A jak u nich wniosek MNP się nie przetworzył jeszcze to jest 50/50. Albo 24 godziny albo nigdy się nie zamknie i trzeba będzie zgłoszenie robić
  • Odpowiedz