Wpis z mikrobloga

@kthxbye Jeśli nie będziesz kręcić i poświęcisz godzinkę na undervolting to nie uświadczysz różnic w porównaniu do strixa od Asusa w codziennym użytkowaniu. Te karty to po prostu budżetowa opcja od MSI. Różnic w wydajności nie będzie. Po prostu po wyjęciu z pudełka będą troszkę głośniejsze. Nawet ventusy 2x da się tak "przykręcić", że niema co narzekać na kulturę pracy
@kthxbye: przed zmianą karty, miałem 2 lata 1660 ti od ventusa i nigdy nie doświadczyłem żadnego z problemów o których tak wszyscy szumią, temperatury w normie, dźwięk też w normie niczego nie undervoltowałem, po prostu karta jak przyszła tak ją w kompie miałem i wydajnościowo wychodziło tak samo jak każda inna 1660 ti xd
@kthxbye: jeśli liczysz na to, ze jakiegoś 4060 wyrwiesz za 2k to nie ma szans, za 3k może. 4070 to pewnie 3,5k przynajmniej. Generalnie to w ogóle te karty wszystkie nie są opłacalne bo są za wysoko wycenione, chyba najlepszy stosunek cena jakość ma 3060ti gddr6x.

Kwestia jest tylko tego ile chcesz i możesz wydać kasy.
@kthxbye: na takie pytanie zawsze się znajdzie ktoś kto powie że nie warto teraz kupować bo to zaraz wyjdzie bo tamto i ostatecznie to wychodziłoby na to że nigdy się nie opłaca kupować kompa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Za tą cenę to owszem warto, 3k za nową ciężko powiedzieć.
Z jednej strony jest gigantyczny skok wydajności pomiędzy 3070 ti a 4070 ti, ale jest też przeskok cenowy,
zapewne znaleźliby się tacy co by przy składaniu kompa mówili żebyś sobie dołożył ten tysiąc złotych, albo odłożył jeszcze, poczekał itd


@dominges08: bo zasada w internecie jest prosta, jak masz do wydania X i chcesz uzyskać pomoc dotyczącą tego co w takiej cenie można kupić, to trzeba podać budżet o 30-40% mniejszy niż X ( ͡° ͜ʖ ͡°)