Wpis z mikrobloga

#kotkawandzia - tag mojej bezocznej kici
#kotkahiacynta - tag mojej wiejskiej kici z chorym okiem


Dzis zjawiamy się przytuleni i lekko w strachu, bo Hiacyntka ma jutro operacje oka (,)
A było to wszystko o tak: kiedy ja znalazłam, widziałam ze ma lekko białe oko, poczatkowo było to widać tylko leciutko, ale lekarz od razu powiedział ze na jego, to ona widzi nim tak w 50%, miała tez zapalenie rogówki, dostawała zastrzyki, oczy jej lekko ropiały, dostawała tez krople, maść do oczu, kropli to nawet kilka rodzajów, gentamycyna, torbex/tobrex (?), no mnóstwo, jednocześnie psikalismy jej łapki borasolem, teraz na to tez ma dostać silniejszy lek, bo robią jej się pomarańczowe od ciągłego lizania i grzebania nimi w oczkach :( ogólnie na pierwszy rzut oka tam na tej wsi wyglądała całkiem ok dla mnie (poza tym okiem i psikaniem, trochę umorusana, ok, ale moj wzrok się nieco pomylił XD) i dopiero gdy wbiegła w resztę moich kotów to się skumalam ze ona wyglada naprawdę jak mały koci menel, wydrapywala sobie tez futerko, jest to widoczne na bokach, tu na zdjęciu tez - powoli odrasta () ogólnie futro miała od początku w dobrej kondycji, taki puchatek śmieszny, tylko te rany na bokach i łyse placki, ale naprawdę zrobiła OGROMNE postępy; nadal ucieka przed ręka, czasem się czai i nie podchodzi, ale gdy leżymy na łóżku, potrafi już przyjść się przytulić, położyć na mnie, da się głaskać gdy najpierw pogłaszcze inne koty a potem dotknę jej, kocha jedzenie, potrafi pokazać pazurki i nie jest kłótliwa, ale nie da sobie wchodzić na głowę i kocha się gonić, szczególnie ze swoim ulubieńcem, Rysiem ʕʔ
Na początku gdy dopiero ja przywiozłam i pokazałam jej zabawki, nie wiedziała co to i o co chodzi, a teraz paca się z kotami łapą i bawi WSZYSTKIMI zabawkami, nawet tymi które były kupione i leżały i nikt się nimi nie interesował
BOI SIĘ BALKONU!!! Mimo życia na zewnątrz, w ogóle jej nie ciągnie, wyjdzie przypadkiem za innym kotem na dwie sekundy, jeden dźwięk i jest z powrotem, lubi patrzeć przez szparę w drzwiach, albo z dwa metry od otwartych ( ͡° ͜ʖ ͡°) znajomy z którego wioski go wzielam, mówi ze zrobiłam jej krzywdę a ona na pewno tęskni za wolnością, w tych momentach widać to doskonale, jak super jej się dogorywało z tymi dolegliwościami XD
(Miała tez ogólnie problemy z chodzeniem do kuwety, dostawała i dostaje gęsi smalec, kocha masaże brzuszka i puszcza bąki: nie wiem co jadła do tamtej pory ale dopiero zaczyna się jej to wszystko normować :()

Operacja będzie plastyką powieki, to znaczy śmieje się, ze dorobiła się już plastyki powiek, bo jest zachłyśnięta wielkim miastem po tym mało przyjemnym wspomnieniu życia w tej dziurze zabitej dechami i już się tuninguje, ale chodzi o to ze powieka jej się zawija i - jak twierdzi weterynarz - to coś podobnego co dzieje się częściej u psów, właśnie mopsow i innych tego typu, ostrzegł tez ze po operacji będzie wyglądać strasznie, więc czuje ze będzie miała wygolone pol mordki, ale liczę ze wszystko pójdzie gładziutko ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Prosimy o trzymanie kciuków o 12 jutro, Hiacyntka już od dzisiaj godziny 15 nie może nic jeść, będzie musiała zostać gdzies zabrana na rękach kiedy cała reszta będzie się objadać na kolacji i śniadaniu, pęknie mi serce :(

#pokazkota #zwierzaczki #zwierzeta
czaszkopranie - #kotkawandzia - tag mojej bezocznej kici
#kotkahiacynta - tag mojej w...

źródło: 45371EF3-EC50-4CF1-94AF-04180F949A6E

Pobierz
  • 17
@czaszkopranie: tu widać mocno już ze z oczkiem nie jest ok :( bieganie za kotem, męczenie go kroplami psu w dupe, a ona i tak będzie cięta biedaczka
nie jestem jej ulubienica przez to, ze ciagle ja zabierałam do weterynarza, czy kropiłam jej te oczy, podchodzi do mnie dosyć niepewnie i jest mi smutno bo nam to wszystko psuje relacje, a chcialabym tylko żeby nic jej nie dolegało już i był
czaszkopranie - @czaszkopranie: tu widać mocno już ze z oczkiem nie jest ok :( biegan...

źródło: 6B015D89-129B-4B08-8700-9DA408A7492B

Pobierz
znajomy z którego wioski go wzielam, mówi ze zrobiłam jej krzywdę


@czaszkopranie: dej mu lepe, to po pierwsze. xD
po drugie, to pomasiaj po brzuszku Cysię. ()
a po trzecie, to już normalnie, buziaczki dla Wandzioszki.
zamykałem lapka już, ale zobaczyłem info o tagu. no musiałem, kurde. musiałem. ;)
do zobaczenia po operacyjce! <3
Moja Kicia też jęzorkiem pozdrawia
dos_badass - >znajomy z którego wioski go wzielam, mówi ze zrobiłam jej krzywdę

@cza...

źródło: 20230224_072213

Pobierz