Wpis z mikrobloga

WIELKA WYKOPOWA BITWA FILMOWA - EDYCJA 3!

Tag do obserwacji lub czarnolistowania: #mirkoserial
WYNIKI: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1pU2F5HS5O0VHs7TohzgwmIkea4vS4gcyWkS_aacgut0/edit

Zasady: Tym razem ocenimy filmy animowane z lat 2001-2022. Top 64 filmy, które biorą udział w fazie pucharowej wybraliście Wy, w głosowaniach w fazie kwalifikacji, spośród 192 najpopularniejszych animacji ostatnich 22 lat. W ankietach głosujemy na najlepsze naszym zdaniem filmy. Głosowania trwają nie krócej niż 24 godziny. Wygrywający tytuł przechodzi do kolejnego etapu fazy pucharowej.

GŁOSOWANIE W KOMENTARZACH!

Pamiętajcie o plusiku dla zasięgu! Dziękuję! Miłej zabawy :)

#glupiewykopowezabawy #ankieta #filmy #film
Matt888 - WIELKA WYKOPOWA BITWA FILMOWA - EDYCJA 3!

Tag do obserwacji lub czarnolist...

źródło: P1

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@chinskie_bajki: oceniamy względy rozrywkowe czy jakość produkcji? Rozrywkowo Avengers: Infinity War jest lepsze niż np. Skazani na Shawshank. Czy to sprawia że produkcja Marvela jest lepsza?
  • Odpowiedz
@Manfakk tak, oceniamy względy rozrywkowe. Jak mogę uważać za lepszy film, który mi się nie podobał, nawet jeśli był technicznie lepiej zrealizowany?
  • Odpowiedz
@Manfakk: Z reguły ocenia się wszystkie aspekty. Jakość produkcji, a tym bardziej jakość techniczna, audiowizualna, mówi o niej niewiele. To zawsze subiektywna kwestia, jak dużą wartość ma dla kogoś kreacja świata, fabuła, postaci, jak dużą kreska, animacja, ścieżka dźwiękowa, a jak dużą po prostu rozrywka płynąca z ekranu.

Dla mnie strona audiowizualna zawsze jest kwestia drugorzędną. Jeśli film nie wywołuje we mnie emocji, nie ciekawi mnie lub nie bawi, to jaki
  • Odpowiedz
@Matt_888: Spirited Away, odkryłem niedawno. Nie jestem fanem anime ale ten film to arcydzieło.
@nic3k W rankingach ścisła czołówka japońskich kreskówek. oglądałem na dużym ekranie, ilość szczegółów powala.
  • Odpowiedz
@Manfakk lol, przecież bierze się oba te aspekty. Poza tym można by śmiało argumentować, że Skazani na Shawshank jest bardziej rozrywkowe od Infinity War. Przecież nie jest to jakieś slow cinema.
  • Odpowiedz
@Manfakk:

Jednak jakościowo nawet nie umywa się do Spirited Away


Czy ja wiem? Za pierwszym oglądaniem Spirited Away stwierdziłem że ciekawa historia, bardzo przyjemna kreska i kompletny chaos postaci i zdarzeń. Dziwaczność filmu nieco ustępuje, gdy człowiek się wgłębi w mitologię Dalekiego Wschodu, ale wciąż jest parę mankamentów scenariusza - ot, jedna z końcowych scen: skąd Chihiro wie, że wśród świń nie ma jej rodziców? Kulminacyjny moment, ale film w ogóle
  • Odpowiedz