Wpis z mikrobloga

#steamdeck Mirki jak wrażenia ogólnie? Znośne jest te 30 fpsow? Chce mieć coś mobilnego a SD daje możliwości grania leżąc w łóżeczku na dobranoc więc myślę nad tym by zakupić, najbardziej martwi mnie kwestią wydajności, czy ma to sens jeżeli nie udzwignie zbytnio nowych tytułów? #gry #konsole #steam
  • 16
@Izanagi013: Generalnie to w kilka tytułów AAA a tak to w pixelowe giery czy coś starszego typu alien isolation, wiem że ogólnie dobrze gry działają na SD po prostu nie chce później odsyłać czy coś dlatego się upewniam, bo kilka wątpliwości mam, żeby po godzinie ręce mi nie odpadły bo planuje grac jedynie jak coś na dobranoc
@Moonastro: no to deck jest zdecydowanie wygodniejszy niż switch. Switch nie jest zaprojektowany pod kątem wygody, a małego rozmiaru, ew dla dzieci będzie wygodnie, reszta musi dziwnie wykręcać nadgarstki. Mam oba i switch praktycznie się kurzy większość czasu
@L3gion: @Moonastro Kupiłem SD z myślą o graniu mobilnym. Jeżdżę do miasta rodzinnego całkiem często i z uwagi na to że spędzam 2-3h w pociągu + na miejscu nie mam żadnego sprzętu to w moim odczuciu sprawdza się dobrze jako sprzęt mobilny. Minus taki że bateria słabo działa ale tweakowanie i cap na 30 fpsów ratuje sytuację. Lekko nieporęczny bo wiadomo, spory i cięższy, ale dla mnie wygodniejszy, dalej lepiej niż
@Moonastro aktualnie przechodzę horizon zero dawn i jestem już pod koniec fabuły, wyciąga mi stabilne 40 fps. Dosłownie z dwa - trzy razy miałem jakieś zauważalne spadki. Oprócz tego od września, kiedy mam te konsole, przeszedłem już kilkadziesiąt tytułów. Nabiłem na gierkowaniu, przez te pół roku, kilka razy więcej godzin, niż przez ostatnie 10 lat. Zdążało mi się kilka razy w weekend zarwać całą noc ogrywając jakiś tytuł, który mnie wciągnął -
@L3gion ja byłem w posiadaniu (i właściwie nadal jestem xD) PSP, PSP vity i jak szwagrowi znudził się switch, to mi pożyczył na kilka tygodniu, do przetestowania i jak koledzy wyżej - też uważam że jeśli chodzi o ergonomię, to deck dzięki swoim wielkim gabarytom jest zwyczajnie wygodniejszy do trzymania w dorosłych dłoniach. Ogrywałem na decku kilka razy całe nocki i z dłoniami było wszystko w porządku, czego nie mógłbym powiedzieć o