Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@dr3vil ten ze zdjęcia to chyba nie kątnik. U mnie w łazience biega kątnik domowy mniejszy i jest mniej masywny od tego i ma jaśniejsze ubarwienie. Kiedyś miałem kątnika większego to sam się #!$%@? przestraszyłem, jest masywny i ma długie łapy . Nawet miałem zdjęcie na tel ale nie umiem znaleźć
Ugryzł go pająk pojawiła się ropa to chyba ewidentnie ma zapalenie bakteryjne bo #!$%@? co innego które rozwijało się 2 dni..


@Usunelem_Konto: Od kiedy samo nadkażenie bakteryjne rany jest z miejsca wskazaniem do wizyty na SOR? Chyba ktoś tu nie rozumie za bardzo od czego jest SOR i potem generuje kolejki dla ludzi faktycznie potrzebujących natychmiastowej specjalistycznej pomocy.

Wizyta w przychodzi/nocna pomoc wystarczy. Antybiotyk może przepisać każdy lekarz.
W wyniku ugryzienia może pojawić się zaczerwienienie i swędzenie, a ślad utrzymuje się nawet przez kilka dni. Osoby uczulone na jad, nie muszą nosić przy sobie adrenaliny, jednak po ugryzieniu powinny zgłosić się do lekarza. Tylko niewielka grupa pająków będzie w stanie przebić się przez skórę za pomocą szczękoczułek. Kątniki domowe nie przenoszą chorób.


@ZnienawidziszMnie:
@gracilis

Ręce opadają, a kiedyś było tutaj podobnie. Ktoś miał 40 gorączki, nie mógł się ruszać i zdychał, to go wyśmiali ze chciał na SOR jechać. Od czegoś ta #!$%@? służba zdrowia jest i płaci się na nią składki żeby właśnie nie myśleć o tym, czy przeżyje, czy to groźne, czy coś mi się stanie, czy jak poczekam do jutra to nie będzie za późno. Jadę i mi wszystko sprawdzają.
@Sebastian_II_Mordeczka: A jeszcze zdementuje tą czesta bledna opinie w przypadku ukąszeń. Co to znaczy że nie ma możliwości przebić się przez skórę?
Praktycznie żaden polski owad czy stawonóg nie przebije ci skóry (cokolwiek to oznacza) a reakcja alergiczna może nastąpić nawet w przypadku reakcji samej skóry na alergen (w tym przypadku jad pająka) czyli w zasadzie nie potrzeba do tego ukąszenia (lecz jak wiadomo to jedyny sposob iniekcji u pajakow).

Miewam
@ZnienawidziszMnie: Serio z taką małą ranką chcesz na sor jechać? Dajże spokój, ludzie tam jeżdżą z naprawdę poważnymi rzeczami.
Mnie też jakiś czas temu #!$%@?ł przez sen pająk w nadgarstek i to takiego bąbla miałem, że ruszyć dłonią było ciężko.
@Ka4az: oD CZego Ta Służba zdoriw jeststws!?!?!?! Xdddd

Jesteś debilem. Wiesz o tym?xd

Wypowiedzmy wojnę Słowacji bo nie po to płacisz skladki na wojsko żeby nie walczyło