Wpis z mikrobloga

Rozbraja mnie jak ktoś napomina, że teraz w sklepach jest drogo


@mickpl: kwestia względna. U mnie w kołchozie co roku mamy podwyżki inflacyjne (niezależnie od podwyżek uznaniowych) i w tym roku dostaliśmy rekordowe +20% więc dla mnie teoretycznie ceny stoją w miejscu. To że cyferki na plakietkach się zmieniają nie oznacza odrazu że coś drożeje- zmienia się wartość pieniądza. Implikując dalej to wasi pracodawcy was ruchają bo podnoszą ceny za swoje
@Plp_: Ruchają, aż dupy bolą. Na przykładzie z mojego otoczenia. Rok temu 4300, a w tym miesiącu 3300 za to samo stanowisko i większe obowiązki, bo pracodawca zredukował kadrę i zabrał premie za znajomość języka
@mickpl: Dziś widziałem paprykę czerwoną za 25 zł./kg. Ale tak, w sezonie letnim będzie lekkie zluzowanie, też powiązane z okresem przedwyborczym, na rynku będą świeże płody rolne, droższe z uwagi na koszta produkcji ale tańsze niż teraz, Obajtek też spuści nieco powietrza z balonu luzując zmowę cenową, co nieco przyniesie ulgę w branży transportowej, choć niekoniecznie jeśli będą mieć wzrost innych niż paliwowe czynniki. Z kolei sezon jesień/zima i po nowym
@Dorth: nie twierdze ze ceny sa takie same, sporo rzeczy przez 3 lata podrozalo, ale jak patrze na Twoj paragon vs ja ktory dzis robilem w biedrze to sporo produktow ma podobna cene, jogurt, mozarella cytryny smietana.
@mickpl: Niestety. Wojna. Podziękujmy Rosji. W całej Europie tak jest, u nas zresztą nie tak źle jeszcze. Mam porównanie bo często bywam czy to w Niemczech czy we Francji. Rząd jakoś to trzyma w ryzach. Oby nie dorwała się do władzy skłócona opozycja, bo wtedy będzie tragedia. Kredyty 0%, kłótnie o ministerstwa. Masakra moze wówczas byc.
@filip_z_konopielki: Pewnie Jogurt z 1,39 na 1,79zl. Podobna cena. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko procentowo to skok o prawie 30%. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Reszta też jest na takiej "podobnej" cenie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)