Wpis z mikrobloga

Pojawił się jeden gościu, originalny, z ciekawym wizerunkiem scenicznym i dobrym warsztatem. Faworyt publiczności, a jednak w polsce dalej jak w chlewie. Układy, układziki i tak wygrała przeciętna piosenka ze słabym wykonaniem.

Od długiego czasu omijam polską scenę muzyczną, nie podoba mi się i już. Jednak zaciekawiła mnie ta kontrowersja na temat #eurowizja i #jann

W skrócie:
- kilka dni przed finałem krajowym jury zmienia zasady wyboru, teraz ocena jury stanowi 50% wagi + ma decydujący głos w przypadku remisu
- Jann wygrywa głosy publiczności
- Jury wybiera Blankę, gdzie jak Lekko Stronniczy wytłuszcza - ma ona powiązania z Jury i jest konflikt interesów (https://www.youtube.com/watch?v=tmxeXLRg9sg)
- Osoby śledzące temat eurowizji w Europie - WTF?!

Sama postać Jana jest również interesująca, chłopak utalentowany (tekst i muzyka jego), pochodzący z emigracyjnej rodziny (wyjechali do Irlandii - pewnie za chlebem). Mega sympatyczny. Jak i również inteligenty. No człowiek orkiestra, i jeszcze scenę pospawa.

Jak wspomniałem, jestem gburem, który uważa, że polska scena muzyczna to dno. Do czasu jak napotkałem się na niego. Mam nadzieje, że szambo jakie wylała Górniak i reszta Jury tylko jego zmotywuje do działania i osiągnie wspaniałą karierę.

Dla porównania Blanka i jej "solo" (aka 'bejbeeehhh');
https://www.youtube.com/watch?v=2bNGrk2cWqk

Dopiero teraz zauważyłem, że wideo pokazuje osoby zaangażowane w kompozycję i muzykę. W przypadku Janna:
Muzyka: Jan Rozmanowski
Tekst: Jan Rozmanowski

W przypadku Blanki:
Muzyka: Maciej Puchalski, Mikołaj Trybulec, Bartłomiej Rzeczycki. Marcin Górecki, Blanka Stajkow
Tekst: Blanka Stajkow, Maria Droberg, Julia Sundberg

Widać kto ma większe plecy

#polskamuzyka #muzyka #zalesie
trzeci - Pojawił się jeden gościu, originalny, z ciekawym wizerunkiem scenicznym i do...
  • 12
@trzeci: Mam podobne przemyślenia. Pisałem już kiedyś, że piosenka i wygląd Janna to czysta eurowizja, jest klimat, miejsce do pokazania głosu, przebojowość, miejsce na show, kiedy piosenka Blanki to esencja generycznej piosenki pop, a sama Blanka zresztą też wygląda jak postać wygenerowana przez AI po zadaniu frazy "instagram girl".

W ogóle nie spodziewałem się, że aż siedmiu ludzi tworzyło ten majorsowy bubel muzyczny "Solo".
@trzeci: najlepsze jest to, że Jan śpiewał dokładnie o tym co mu się przytafiło czyli o korupcji w show biznesie i tym, że bez pleców nie wygrasz xD

Chłopak jest 1000 razy zdolniejszy niż Blanka i na pewno daleko zajdzie. A Blanka będzie pewnie jedynie świecić tyłkiem w teledyskach jak tysiące identycznych "piosenkarek" których nikt nie będzie pamiętał.

Mi jest jej nawet szkoda trochę, bo od dzieciaka jest pchana w to