Wpis z mikrobloga

Hej, mam problem z temperaturami procesora a mianowicie:
Temperatury są dosyć wysokie i dosyć mocno skaczą
Przykładowo:
Na pulipcie procek w ciągu trzech sekund jest w stanie pokazać trzy różne temperatury np: 40 - 70 - 50 (mierzone kilkoma programami).
Podczas grania jest to samo, z tym że skacze od 60 do nawet 90-93C(na chłodzeniu bequiet) na chłodzeniu boxowym po prostu się wyłączał.


Wydałem już sporo kasy na inne chłodzenie, pastę, zasilacz na podmiankę więc nie chce inwestować więcej, ale czy to może być kwestia zashcnietniej pasty pomiędzy rdzeniem a IHS?
Bo jeżeli to odpada, to ewentualnie czujnik temperatury jest uwalony?
Jeżeli to kwestia czujnika, to w jaki sposób mogę się upewnić że to na pewno on jest uwalony?
Ma ktoś jakieś rozsądne pomysły?
I7 6700K asus z170

Dodam że wszystkie podstawowe rzeczy wykonałem, kilkukrotnie zmieniałem pastę, podmieniłem zasilacz, chłodzenia. Testowałem temp w różnych programach...

#komputery #it #naprawapc #naprawalaptopow #pc #informatyka #serwis #laptopy #it
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@s---k: nie ma opcji, testowałem na kilku chłodzeniach, kilka pastę ll termoprzewodzacych, już 3 dzień z tym walczę i #!$%@? dostaje
  • Odpowiedz
@Resett: spróbuj odpalić kompa bez chłodzenia sprawdzić werbalnie czy procesor grzeje a potem nałożyć pastę i bez dokręcania na krótko przyłożyć chłodzenia lekko dociskając
  • Odpowiedz
  • 0
@Gabaryt: odpalam bez chłodzenia, dotykam - gorące- bios pokazuje 89C. Nakładam pastę, przykładam chłodzenie, temperatura spada - w ten sam sposób włączam PC HW monitor temperatury dalej skaczą jak #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Resett: ciężko mi wróżyć jestem laikiem ale diagnostykę problemu można zrobić tylko metoda prób i błędów warto żebyś podmienił procesory i wyeliminował wadliwy procesor ktory z jakis powodów nie pracuje właściwie i raz sie grzeje a raz nie chłodzenie odbiera ciepło a bios poprawnie z płyty odczytuje temperatury więc co może pozostawać tylko procesor
  • Odpowiedz