Wpis z mikrobloga

Rozkminy wybrane pana dewelopera z youtube z programu Duży w Maluchu:

- "Dwa lata temu miałem koszty budowy 2800 z metra. Dzisiaj mam 3500 z metra. (...) Mieszkania muszą być drogie"

- "Teraz widzę jak podwykonawcy opuszczają ceny. Np. firma za wykonanie instalacji sanitarnej zeszła mi z 1,4 mln do 1 mln. To jest kosmiczna obniżka. (...) Za rok połowa z tych firm nie będzie istnieć, bo nie będą miały zleceń. Te co zostaną będą więc musiały podnieść ceny, aby sobie odbić"

- "Większość osób z naszej branży uważa, że na jesieni będzie pik. To nie są żadne marzenia. (...) Czekamy na program kredytu 2% w lipcu. Zaraz potem będą obniżki stóp procentowych"

Dalej mi się nie chce słuchać XD

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #deweloperka
  • 7
  • Odpowiedz
@mickpl na ten kredyt 2% to z tego co widzę, to najbardziej czekają deweloperzy, pośrednicy finansowi i tagowi naganiacze XD.
Jak oni się martwią o los młodych Polaków, no po prostu wspaniali ludzie XD.
A dla większości to było by nie do zniesienia gdyby ktoś mógł sobie kupić coś taniej XD. Już to taniej w kredycie 2% nie jest tak wkur*wiajace jak taniej nominalnie XD.
  • Odpowiedz
@affairz wiesz jak rozważałem zakup mojego pierwszego mieszkania w wawie w 2015 w cenie 6900 to rata 2000 złotych pochłaniała 55% moich zarobków i była przygniatającą. Gdybym teraz mógł wziąć w tym kredycie nawet za 11k to nawet bym jej nie czół więc gdybym znał przyszłość wolałbym poczekać i wziąć dopłaty
  • Odpowiedz