Wpis z mikrobloga

  • 6
@Sandrinia: Weź nie nie porównuj tych hatfu sekt do organizacji, która stara się znormalizować antynatalizm i promuje zajmowanie się istniejącymi ludźmi, zamiast tworzyć nowych. U unga bunga natali stanie z takimi banerami oraz słyszenie takich poglądów wywołuje u nich większą wściekłość, niż w stosunku do popularnych sekt. Odwaga stojąc z takimi banerami, jak i mówienie niewygodnych faktów stojąc twarzą w twarz z natalistami jest godna szacunku. Nie ma tu żadnych manipulacji,
  • Odpowiedz
@Zerero: niby tak, to prawda, nie ma liderów etc., ale mimo wszystko skojarzenie jest, no nic na to nie poradzę. Stronkę znam.

Masz jakiś lepszy pomysł jak promować antynatalizm poza internetem?

Może bym nie użyła tu słowa "promować", tylko bardziej widzę to za zasadzie po prostu przedstawiania swojego zdania gdy ktoś pyta dlaczego nie chcę mieć dzieci.
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom

Po domach tu nie, ale patrzenie jak natale dostają zwarcia we łbie na widok baneru zawsze spoko ;-)


Jak oglądałem jeden wywiad z płaskoziemcą i uświadomiłem w sobie w jakie głupoty ten człowiek wierzy to też dostałem grubego zwarcia we łbie ;-)
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom

Płaskoziemcy pewnie też mają podobną bekę z kularzy jak Ty z natalów ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale spoko, płaskoziemskie poglądy są marginalne bo są absurdalne zaś antynatalistyczne poglądy są marginalne bo większość ludzi nie dojrzała intelektualnie do antynatalizmu, na pewno tu jest różnica ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
gorzej że fakty są po stronie kularzy i antynatalistów.


@kopawdupeswiniom: Dokładnie tak. I te niepodważalne fakty przekonały ludzi że Ziemia jest okrągła dzieki czemu w okrągłą Ziemię wierzy >99% społeczeństwa dokładnie tak samo jak przekonały ludzi, że antynatalizm to słuszny pogląd dzięki czemu wyznaje go również przytłaczająca większość społeczeństwa, myślę tak z pół procenta to co najmniej także te fakty są naprawdę skuteczne.
  • Odpowiedz
@garrincha94

Nadal próbujesz uwiarygodnić fakty tym ile ludzi w co wierzy porównując w ten sposób, że skoro płaskoziemców jest taki mało jako antynatalistów to obie grupy nie mają racji. Nic nie poradzę na to że tak duża masa jest niedoinformowana lub co gorsza tak tępa, że po poinformowaniu nadal odrzuca fakty na temat rzeczywistości.
(tych poinformowanych nadal nie jest zbyt dużo, no ale Ty jesteś).
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom: Oczywiście że próbuję bo absurdalność poglądów jest mocno skorelowana z liczbą ludzi którzy go wyznają. To nie jest oczywiście argument na niesłuszność antynatalizmu ale pewną analogię z płaskoziemcami ciężko u antynatalów nie zauważyć.

co gorsza tak tępa, że po poinformowaniu nadal odrzuca fakty na temat rzeczywistości.


@kopawdupeswiniom: Klasyczne podejście: ja mam rację i gdyby oni poznali fakty to by się przekonali do mojego poglądu. To że się nie zgadzają
  • Odpowiedz
@garrincha94

Oczywiście że próbuję bo absurdalność poglądów jest mocno skorelowana z liczbą ludzi którzy go wyznają


Czasem jest to korelacja odwrotna, przypominam, że miliardy osobników wierzą w "pana w chmurce".

To że się nie zgadzają wynika z tego że są niedoinformowani a nie z tego że po zapoznaniu się z faktami


Ale bardzo niewielka część osobników została poinformowana o antynatalizmie więc nawet jakby chciała to nie może się nie zgadzać.
Jednak po
  • Odpowiedz