Wpis z mikrobloga

Wczoraj zakupy w biedrze, kasuję paprykę (JEDNA SZTUKA), cena 8,47 XDD Teraz przeglądam sobie facebooka i pyk, wyskakuje pokój na wynajem 8m2, niby dość ładny, ale jednak tylko łóżko,szafa,stolik. Cena? 1500 zł plus opłaty xDD Dobrze, że mam kochającą różową i wynajmujemy sobie mieszkanie w okazyjnej cenie, jakiś anioł stróż nade mną czuwa w tych czasach :v

Cenami doganiamy zachód, ale zarobkami jesteśmy na wschodzie. Polska jest chyba najdroższym krajem do życia, jeśli bierzemy pod uwagę stosunek zarobków do cen. To jest jakiś ewenement na skalę światową.

Drogi dla Polaka są dwie. Albo być robolem i niewolnikiem we własnym kraju, który jest totalnie gospodarczo zdominowany przez zachód, gdzie Polaków traktuje się jak bydło, albo żyć w komunistycznym #!$%@?łku, gdzie wszystko jest państwowe i w sumie tez jesteś robakiem. Zacny dylemat.

#inflacja #gospodarka #ekonomia #pieniadze #heheszki #nieruchomosci #pracbaza
  • 7
@oz666: Szanuję ten wybór. Gdybym dziś miał lat naście, poprosiłbym rodziców o hajs na naukę norweskiego. Wyjechałbym po studiach (i 2-3 latach doświadczenia w pracy) i wrócił po kilku latach do Polski na pracę zdalną. Zarobki duże, odłożona kasa, może nawet mieszkanie bym kupił i patrzył na ten cyrk z góry.
@Kopyto96: potrafię to zrozumieć bo mam dość ambiwalentny stosunek do tej nacji, ale im jestem starszy tym więcej rzeczy tam doceniam. Wróciłem do Polski na studia, myslałem, że będę budować ten kraj z ludźmi podobnymi do mnie, ale Polska to taki duży dom wariatów. Nie na moje siły, wole juz niemieckie "#!$%@?, ale stabilnie". Przynajmniej opiekę zdrowotną będę mieć na poziomie
Cenami doganiamy zachód, ale zarobkami jesteśmy na wschodzie. Polska jest chyba najdroższym krajem do życia, jeśli bierzemy pod uwagę stosunek zarobków do cen. To jest jakiś ewenement na skalę światową.


@Kopyto96: ale #!$%@?