Wpis z mikrobloga

Rozglądam się za czymś z ciekawym ratio price vs value na bananie. Najlepiej jakby jeszcze była przyzwoita dywidenda.

Nagońcie na coś co mogę sobie dalej posprawdzać.
Może arctic? Wiadomo, że zysków z tego roku już nie powtórzy ale wciąż 1.4mld capu przy takich przychodach to śmieszne. Prawie 13% dywidendy wychodzi (na razie rekomendacja, czekamy na walne).

Kryterium to spóła bez długu.

#gielda
  • 15
@markier:
To nie jest porada inwestycyjna, a moje osobiste opinie.

XTB ma super wskaźniki i sporą dywidendę
Po ostatnich spadkach klasyka - PZU i PEO wyglądają ciekawie
Pod względem historii dywidend - ACP i ABS.
Przeszedł właśnie projekt przepisów o zeroemisyjności budynków w PE, więc może być znów boom na fotowoltaikę - PEN z zagranicznych na bananie, albo np. polski CLC
Jest jeszcze jedna polska spółka, którą akumuluję, ale póki to
pewnie jakaś perełka z NewConnect która ma po 5k obrotu dziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@maniek74: Nie, jest w sWIG80. Oczywiście może być tak, że się mylę i nie jest to żadna okazja. Ale jeśli mam rację, to za kilka miesięcy nie omieszkam się pochwalić. ;) Chyba, że sprzedam wcześniej, bo już mam ~40% zysku na niej.
@markier @unified_observer @maniek74

Jakby to kogoś obchodziło, to spółką o której wtedy pisałem był ENTER AIR. Umowy z wszystkimi największymi biurami podróży w Polsce, dobrze sobie radziła nawet przy przestojach covidowych, świetna C/Z, dla mnie to był taki no-brainer. Teraz po wynikach cena już trochę podskoczyła, ale nadal jest niezła. A warto wspomnieć, że same biura podróży też poprawiają wyniki, nawet przebijając przychodami te sprzed covida. Mam też w portfelu Rainbow
@unified_observer: Nie wiem, czy to paranoja. Może siedzi na wykopie jakiś finansowy influencer, który był by w stanie ruszyć kursem. Wolumen obrotu na tej spółce nie jest aż taki duży. Wtedy jak o tym pisałem oscylował wokół niecałych 5 tys. sztuk / 158 tys. zł.

A piszę o tym, bo może ktoś uzna, że temat nadal jest ciekawy. Moim zdaniem cena nadal jest niska w odniesieniu do przychodów. Czuję, że lada